• SAYIN BAKAN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

  SAYIN BAKAN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

 • ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ’NDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

  ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ’NDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

 • HUKUKSUZ ATAMALARA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUMUZ DAVALARI KAZANDIK

  HUKUKSUZ ATAMALARA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUMUZ DAVALARI KAZANDIK

 • HUKUKSUZ GÖREVLENDİRMELERE DAVA AÇTIK

  HUKUKSUZ GÖREVLENDİRMELERE DAVA AÇTIK

 • BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

  BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

 • TKDK ve ET VE SÜT KURUMUNU ZİYARET ETTİK

  TKDK ve ET VE SÜT KURUMUNU ZİYARET ETTİK

 • 28 YILDIR HAKKIN VE HAKLININ YANINDA...

  28 YILDIR HAKKIN VE HAKLININ YANINDA...

 • ŞUBE, İL BAŞKANLIKLARI ve KADIN KOMİSYONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

  ŞUBE, İL BAŞKANLIKLARI ve KADIN KOMİSYONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

 • ORMAN İŞLETME ŞEFİ VE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI ŞOFÖR DEĞİLDİR

  ORMAN İŞLETME ŞEFİ VE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI ŞOFÖR DEĞİLDİR

 • BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Arama

Sosyal Medya Hesaplarımız

      

      

      

 
 1. Kazanım
 2. Kampanya
TMO LOJMAN KİRASI VE YAKIT BED...

Sendikamızca Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü lojmanlarından yararl [ ... ]

Şube Haberleri

32 NOLU ISPARTA ŞUBE BAŞKANLIĞI GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 32 NOLU ISPARTA ( ISPARTA – BURDUR ) ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN GENEL KURUL’A ÇAĞRI   Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 22/08/2020 tarihinde saat:13;30’de İstiklal Mahellesi106. Cadde No.21 adresinde faaliyet gösteren Öğretmenevi ve akşam sanat okulu toplantı salonu Isparta adresinde yapılacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanamadığı takdirde bir hafta sonra 29/08/2020 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılacaktır. GÜNDEM Açılış. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Kongre divan teşekkülü Açılış Konuşması ve Protokol Konuşmaları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi Dilek ve temenniler Kapanış.
30 NOLU ANKARA ŞUBE BAŞKANLIĞI GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 30 NOLU ANKARA ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN GENEL KURUL’A ÇAĞRI   Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 28/03/2020 tarihinde saat:11:00 - 15:00’de Türkiye Kamu Sen Genel Merkez Binası 1. Toplantı salonu Cebeci/Ankara adresinde toplanacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanmadığı takdirde bir hafta sonra 04/04/2020 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılacaktır. GÜNDEM Açılış. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Kongre divan teşekkülü Açılış Konuşması ve Protokol Konuşmaları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi Dilek ve temenniler Kapanış.
27 NOLU SAKARYA ŞUBE BAŞKANLIĞI GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 27 NOLU SAKARYA ( SAKARYA-DÜZCE-KOCAELİ) ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN GENEL KURUL’A ÇAĞRI   Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 22/02/2020 tarihinde 11:00 – 15:00 saatleri arasında, Demiryol–İş Sendikası binası Milli Egemenlik Caddesi Sendika Sitesi No:29 Adapazarı/SAKARYA adresinde toplanacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanmadığı takdirde bir hafta sonra 29/02/2020 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılacaktır. GÜNDEM Açılış. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Kongre divan teşekkülü Açılış Konuşması ve Protokol Konuşmaları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi Dilek ve temenniler Kapanış.
HATAY İL BAŞKANIMIZ ADNAN ÖZYILMAZ'IN BAŞI SAĞOLSUN Türk Tarım Orman-Sen Hatay İl Başkanımız Adnan Özyılmaz'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz.
MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILINDA BAYRAĞIMIZ ZİRVEDE Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Veteriner Hekim Ahmet Çağdaş Demirci aynı zamanda Samsun Dağcılık Kulübü sporcusu olarak, 2019 yılında 19 zirve faaliyeti gerçekleştirerek bayrağımızı zirvelerde dalgalandırdı. Üyemiz Veteriner Hekim ve sporcu Ahmet Çağdaş Demirci’yi bu anlamlı tırmanışlarından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 2019 Yılında gerçekleştirilen tırmanışlar Ilgaz (2587 m) – 9 Şubat Kızıldağ (3025 m)- 12 Nisan Medetsiz (3524 m) -9 Haziran Hasan (3268 m)-13 Haziran Aydos (3425 m)-16 Haziran Kemerli Kaçkar (3562 m)-30 Haziran Karagöl (3095 m)-13 Temmuz Abdal Musa (3332 m)-15 Temmuz Savalan (4811 m)-22 Temmuz Demavent (5610 m)- 26 Temmuz Marsis (3391 m)-14 Ağustos Karçal (3428 m)-20 Ağustos Verçenik (3711 m)- 25 Ağustos Karasay (3550 m)-28 eylül Eznevit (3560 m) -28 Eylül Emler (3723 m)-29 Eylül Oğlakkayası (3470 m)- 29 Eylül MTA (3517 m)-30 Eylül Yumru Tepe (3333 m) – 30 Eylül
KEMAL MAZLUM BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Kemal Mazlum'un Ağabeyi, Orman Genel Müdürlüğünden Sendikamız üyesi, Orman Mühendisi Mehmet Ali Mazlum, Ankara'da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Gölbaşı-Karşıyaka Mahalle Camii ( Haymana Yolu Gölbaşı Pazarı Yanı)'nde kılınacak öğle namazına müteakip, Ankara-Gölbaşında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet Başkanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz.
BAŞSAĞLIĞI Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü Malkara Orman İşletme Şefliğinde görevli sendika üyemiz Orman Muhafaza Memuru İbrahim BAŞAK vefat etmiştir. Cenazesi bugün (21.10.2019) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Edirne Keşan İlçesi Bahçeköy mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.
ANKARA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNDE GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un öncülüğünde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde yoğun katılım ile Gazilerimize olan vefa ve minnet borcumuzu göstermek için Gaziler Günü etkinliğinde biraraya geldik. Etkinliğimize, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent KORKMAZ, Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gazi Çalışanları, İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL, üyelerimiz ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanları katılım sağladı. İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un açılış konuşması ile başlayan etkinliğimizde Demirkol, “hem yüce dinimiz İslam nezdinde hem de milletimiz nezdinde iki büyük makam var. Bunlardan bir tanesi şehitlik makamı bir diğeri de Gazilik makamı, biz dinimiz gereği, vatan için , bayrak için, ezan için canını verenlere şehit diyoruz. Diğer taraftan da vatan için bedel ödemiş olan aziz kahramanlarımız gazilerimiz, onlarda bu vatan için bedel ödediler. Kimisi kolunu, kimisi bacağını, kimisi gözünü kaybetti. Gazilerimizin bizim gözümüzde her zaman değerleri farklıdır. Bacağını kaybeden gazilerimizin bacağı, kolunu kaybeden gazilerimizin kolu, gözünü kaybeden gazilerimizin gözü olacağız. Minnet borcumuzu tekrardan iletiyor, teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. Etkinliğin devamında Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ sözü alarak böyle güzel ve anlamlı bir etkinliği düzenleyen temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’a teşekkürlerini ileterek, bedel ödeyen gazilerimizin her zaman yanlarında olacağını dile getirdi ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Programın devamında Tarım İl Müdürü Sayın Bülent KORKMAZ, en önemli değerlerimizden olan şehitlerimiz ve gazilerimizin bir gün değil yılın 365 günü hatırlayarak yanlarında olduğumuzu, her zorlukta gazilerimize yardımcı olabilmek adına kapılarının her zaman açık olduğunu ifade ederek, sözlerinin sonunda bu anlamlı günde Gaziler günü etkinliğini düzenleyen İşyeri temsilcimiz Serkan Demirkol ve tüm katılımcılara  teşekkür etti. Programın son bölümünde, Sendikamızın ay yıldızlı rozetleri Tarım ve Orman  İl Müdürü Sayın  Bülent KORKMAZ, Şube Müdürü Sayın Seda TÜRKKAŞ ve İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL tarafından Gazilerimize verildi. Hazırlanan pasta kesilerek katılımcılara ikram edildi.  
ALİ TEKİN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Manisa Şube Başkanımız Ali TEKİN’in Annesi hakka yürümüştür. Cenazesi salı (10.09.2019) günü Karaman Yeni Musalla Yesevi camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir.Merhumeye Allah’tan rahmet, Başkanımıza ve ailesine sabırlar dileriz.
AHMET ERDÖNMEZ BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 12 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Aydın İl Başkanımız Ahmet ERDÖNMEZ in babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün (29.08.2019) öğle namazına müteakip, Aydın Evliya Çelebi camisinden kaldırılarak Kemer Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet Başkanımıza ve ailesine baş sağlığı dileriz. 
NAZMİ CEYLAN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 2 Nolu Ankara Şube Başkan Yardımcımız Mehmet Nazmi CEYLAN'ın kayınvalidesi Hayriye DUMRUL,  02.03.2019 cumartesi günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına sabırlar dileriz. İletişim: M.Nazmi CEYLAN: 05055911482 
HATAY ŞUBE BAŞKANI TEYFİK GÜLEN: “ELLERİNİZ KIRILSIN!” Hatay’ın Dörtyol İlçesi Beşikgöl Mevkii’nde kaçakçıkla mücadele esnasında görevlerini ifa eden 3 görevli Orman Muhafaza Memurlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleşen saldırı sonrasında Orman Muhafaza Memurları yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, orman memurlarından 1’i ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındığı bildirildi. Orman Muhafaza Memurlarına yönelik yapılan saldırı sonrasında bir açıklama gerçekleştiren Türk Orman-Sen Hatay Şube Başkanı Teyfik Gülen; “Hatay’ın Dörtyol İlçesi, Beşikgöl Mevkiinde kaçakçılıkla mücadelede, kaçak orman emvali taşıyan araç sahiplerince Orman Muhafaza Memuru arkadaşlarımıza girişilen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu menfur olayın faillerinin bir an evvel yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını, Türk Tarım Orman-Sen Camiası olarak yetkili makamlardan bekliyoruz. Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna arz ederiz.” dedi.

Genel Merkez Haberleri

SAYIN BAKAN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK...


Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ile Genel Merkez Yönetimimiz [ ... ]ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ’NDEN SENDİKAMIZA ZİYARET


Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği Genel Başkanı Sayın Fikri Aksu v [ ... ]HUKUKSUZ ATAMALARA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUMUZ DAVALARI KAZANDIK


BİRİNCİ DAVA: Sakarya Karasu Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde Bilgisa [ ... ]HUKUKSUZ GÖREVLENDİRMELERE DAVA AÇTIK


Orman İşletme Şefliklerinde memur şoför olarak görevlendirilen personel dı [ ... ]BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [ ... ]TKDK ve ET VE SÜT KURUMUNU ZİYARET ETTİK


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Sayın Dr. Muhammed ADAK il [ ... ]28 YILDIR HAKKIN VE HAKLININ YANINDA...


TÜRK TARIM ORMAN-SEN,

28 YILDIR HAKKIN VE HAKLININ YANINDA...

18 Haziran 1992 yı [ ... ]ŞUBE, İL BAŞKANLIKLARI ve KADIN KOMİSYONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI


Sendikamız Başkanlar Kurulu Toplantısında karar altına alınan, Şube ve İl Başk [ ... ]ORMAN İŞLETME ŞEFİ VE ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI ŞOFÖR DEĞİLDİR


Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Şefleri Ve Orman Muhafaza Memur [ ... ]BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI


Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube Başkanlarımız ve İl Ba [ ... ]ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY’E ZİYARET


Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin ÖZTÜRK tarafından 11 [ ... ] 

 
 
 
 

Genel Başkan

Hak Mücadelesinin Yiğit Erlerine Selam Olsun Hak Mücadelesinin Yiğit Erlerine Selam Olsun ! Değerli Dava Arkadaşlarımız, Hak mücadelemizin ve hakkı tutup kaldırma iddiamızın kurumlardaki bayraktarı Şube Başkanlarımız, İl Başkanlarımız, Şube ve İl Başkan Yardımcılarımız, Kadın Komisyonu Üyelerimiz, İş yeri temsilcilerimiz; velhasıl tüm değerli dava arkadaşlarımız; Öncelikle sizleri, şahsınızda kurumunuzdaki dava arkadaşımız tüm üyelerimizi, yol arkadaşlarınızı saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Türk Tarım Orman-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Sancağı altında, hak mücadelesinin şerefli birer mensubu olarak sizlerle bir arada, bir aile birlikteliği içerisinde olmanın hazzı içerisindeyiz. Sizler ülkemizdeki memur hareketinin liderlerisiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki varsınız! İyi ki bir aradayız! Değerli Dava Arkadaşlarım, Hizmet kolumuzdaki kamu çalışanlarının tek umudu, Sendikamız; Türk Tarım Orman-Sen, pandemi süreci nedeni ile bu yıla mahsus olarak 15 Temmuz tarihine ertelenen yetki dönemine yönelik yoğun bir mücadele yürütmektedir. Özellikle 1 Haziran itibarı ile normalleşme sürecine bağlı olarak mesai düzeninin yeniden başlamış olması ile bu çalışmalarımızı, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, Şube ve İl Başkanlıkları Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Değerli Temsilcilerimiz ile bir arada koordine ettiğimiz bir çalışma süreci ile taçlandırmak istiyoruz. 2020 yılı yetki sürecine yönelik, 2019 yılı son çeyreği ve özellikle 2020 yılı ilk çeyreği dikkate alındığında, hizmet kolumuz kamu çalışanlarının, Sendikamıza yönelik önemli oranda yönelim gösterdiği gerçeği, Genel Merkezimiz üye takip sisteminden görülebilmektedir. Özellikle 5-7 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulu toplantısında istişare edilerek karar altına alınan; 2020 yılı yetki dönemine yönelik çalışma programımız, hiç ara verilmeden Genel Merkezimiz ve Şube-İl Başkanlıklarımız aracılığı ile hayata geçirilmeye başlanmıştı. Şubat ayı başında yapılan toplantıdan hemen sonra, Ülkemizde Korona virüs ilk enfeksiyonun görüldüğü 11 Mart tarihine kadar Genel Merkez Yönetim Kurulu çalışmaları ile ülkemizin dört köşesinde üyeleşme adına önemli kazanımlara imza attık. Bu süreçte Sakarya Şubemizi yeniden oluşturarak, kongresini gerçekleştirdik. Isparta ve Ankara 30 Nolu Şubelerimiz Şubeleşme üye sayısını yakaladı. Kongre kararlarımız, pandemi nedeni ile kısıtlamalara takıldı. Daha önce Şube vasfını kaybeden ve Genel Merkezimizce yeniden organize edilen bazı illerimiz nerede ise yeniden Şube vasfına yaklaşan rakamlara erişti. Bunların tamamı Şubat başı yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı sonrası, 1-1.5 aylık dönemde gerçekleşti. Tam istim yakalamış ve 2020 yetki döneminde hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürürken, pandemi sürecine bağlı, mesai kısıtlama ve çalışma düzeninin değişmesi nedeni ile maalesef, çalışmalarımız inkıtaa uğradı. Pandemi, bir nevi sarı sendikayı ve sarı sendikacıları elimizden aldı. Ancak Pandemi sürecinde de gördük ki, sendikamızın yürüttüğü çalışmalardan haberdar olan, hoşnut olan, temsilci ve yöneticilerimizin irtibatını devam ettirdiği kamu görevlileri, sendikamıza pandemi sürecine rağmen katkı sunarak geçmiş yetki yıllarına benzer üye akışı sağladık. Malumunuz üzere, Pandemi sürecinde Genel Merkezimiz olarak tüm çalışanlarımıza mecburi izin vermiş olmamıza rağmen, Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak bizler esnek çalışma statüsüne geçemedik. Hizmet kolumuz bünyesine atanan memurların gerek mülakat sürecinde, gerek işe başlama sürecinde haksızlıklara uğramamaları için gösterdiğimiz onca çaba boşa gitmedi. Bahse konu yeni işe başlayan arkadaşlarımızın önemli bir bölümü, işe başladıkları günlerde irtibata geçen temsilci ve yöneticilerimiz sayesinde sendikamızı tercih etti. Diğer yandan pandemi sürecinde oluşan çalışma düzeni karmaşalarına anında müdahale ettik ve olumsuzlukları giderdik. Bu çalışmalarımız da hizmet kolumuz kamu çalışanlarınca takdir edildiği ve kayda değer bulunduğu izlenimindeyiz. Değerli Dava Arkadaşlarımız 1 Haziran 2020 itibarı ile kamu sektöründe önemli oranda mesai düzeni normale döndü. Biz de yarım kalan yetki dönemi çalışmalarımıza yeniden hız vermek ve bu yıla mahsus, 15 Temmuz’a alınan Yetki Dönemine yönelik hedeflerimizi gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma periyodunu tekraren hayata geçirmeye karar verdik. Sendikacılığı, memurun sırtına basarak bir makam elde etmek için sıçrama tahtası gören, iç çatışmaların ayyuka çıktığı, geçmişte memurun haklarını pazarlayan, şimdilerde ise 60 TL karşılığı üye pazarlama şuursuzluğuna düşen MALUM-SEN’den bu günlerde ciddi kopmalar yaşandığı görülmektedir. Sendikamız adına oluşan bu olumlu havayı rakamsal olarak da lehimize çevirmek, bizlerin özel çabalarıyla olacaktır. Geçen hafta itibarı ile Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca tüm Şube ve İl Başkanlıklarımız ile Telekonferans İstişare Toplantılarımızı tamamladık. Bu toplantılarda alınan karar gereği, önümüzdeki bir aylık dönem boyunca geçmiş dönemlerden daha yoğun ve her zamanki özveri ile davamıza yeniden ve daha güçlü omuz vereceğiz. Sendikamızın sancağını 15 Temmuzda layık olduğu yere kaldıracağız. Bu anlamda ve bu dönemde tüm yönetici, temsilci ve üyemiz dava arkadaşımıza daha fazla sorumluluk düşmektedir. Değerli Kamu Çalışanı Meslektaşlarımız, Hak mücadelesi noktasında bu güne kadar yaşananları hep birlikte yaşadık. Kamu görevlisi olarak günden güne haklarının nasıl kırpıldığını, memurun hak ve hukukunun toplu sözleşme masalarında nasıl pazarlandığını, bazı sarı sendikacı tiplerin memurun verdiği yetkiyi kendi makam ve ikballeri için nasıl peşkeş ettiklerini görmemiş, duymamış, tecrübe etmemiş olamazsın. Sendikacılık adına ülkemizde son 10 yıldır yaşanan süreç, sarı sendikacılık adına tarihe kayıt düşmüştür. Ülkemizde paralel yapı arayanlar, öncelikle malum senin yapısına iyi bakmalıdırlar. Ancak kamu çalışanlarının büyük bir kısmı, malum yapıya üye olarak verdikleri destek, yada Türkiye Kamu-Sen ve Bağlı Sendikalara vermedikleri destek nedeni ile kendileri ve memurların tamamının yaşadığı bu olumsuz süreçte oldukça sorumlu olduklarını da unutmamalıdırlar. Çünkü “Sarı Sendikacılık” adına ortaya çıkmış; “zehirli güç”, şimdilerde kendini besleyen memuru daha çok vurmaktadır. O halde yapılması gereken bellidir. Şapkamızı tekraren önümüze koyacağız ve nerede yanlış yaptığımızı tekraren netleştireceğiz. 2020 Yetki dönemine yönelik, 15 Temmuz öncesi malum yapıya, sesi Fizan’dan duyulacak öyle bir tokat atacağız ki, bu güne kadar memuru yok sayan, memura kambur olmuş yapıya ders olsun. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen hala dimdik ayaktadır. Haklı mücadelenin bayraktarıdır. Memurun ve emeklinin emrindedir, gerçek sendikasıdır. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen Yiğitler Otağı’dır. Tüm kamu çalışanlarımızı bu kutsal otağımıza tekraren davet ediyorum. Gün, birlik olma günüdür. Saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Ahmet Demirci Genel Başkan Yönetim Kurulu Adına

Üye İlanı

VEFAT ______________________________ ----SAMSUN Orman İşletme Müdürlüğü üyelerimizden Ali AKBOYUN'un eşi ve kayınbiladeri geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Mehmet TELEK vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Zafer USTALAR'ın kızı geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----KONYA Konuklar Tarım İşletmesi Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz İzzet KILIÇ'ın ablası vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. GEÇMİŞ OLSUN ______________________________