• ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY’E ZİYARET

  ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY’E ZİYARET

 • MESAİ ARKADAŞLARIMIZA YAPILAN MENFUR SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

  MESAİ ARKADAŞLARIMIZA YAPILAN MENFUR SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ

 • 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

  1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ

  PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ

 • KAMU ÇALIŞANLARI VERGİ DİLİMİ MUAFİYETİ TALEP ETMEKTEDİR

  KAMU ÇALIŞANLARI VERGİ DİLİMİ MUAFİYETİ TALEP ETMEKTEDİR

 • SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI’NA VETERİNER SINIFI SAĞLIK ÇALIŞANLARININDA DAHİL EDİLMESİNİ TALEP ETTİK

  SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI’NA VETERİNER SINIFI SAĞLIK ÇALIŞANLARININDA DAHİL EDİLMESİNİ TALEP ETTİK

 • GÖREVİ BAŞINDAKİ KAMU GÖREVLİSİNE YAPILAN SALDIRILARA YENİ BİR HALKA EKLENDİ

  GÖREVİ BAŞINDAKİ KAMU GÖREVLİSİNE YAPILAN SALDIRILARA YENİ BİR HALKA EKLENDİ

 • KONTROL HİZMETLERİ İLAVE ÖDEME DÜZENLEMESİ TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI !

  KONTROL HİZMETLERİ İLAVE ÖDEME DÜZENLEMESİ TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI !

 • TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI VE GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ

  TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI VE GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ

 • TARIM VE ORMAN ÇALIŞANLARI OLARAK GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

  TARIM VE ORMAN ÇALIŞANLARI OLARAK GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Arama

Sosyal Medya Hesaplarımız

      

      

      

 
 1. Kazanım
 2. Kampanya
TMO LOJMAN KİRASI VE YAKIT BED...

Sendikamızca Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü lojmanlarından yararl [ ... ]

Şube Haberleri

30 NOLU ANKARA ŞUBE BAŞKANLIĞI GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 30 NOLU ANKARA ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN GENEL KURUL’A ÇAĞRI   Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 28/03/2020 tarihinde saat:11:00 - 15:00’de Türkiye Kamu Sen Genel Merkez Binası 1. Toplantı salonu Cebeci/Ankara adresinde toplanacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanmadığı takdirde bir hafta sonra 04/04/2020 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılacaktır. GÜNDEM Açılış. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Kongre divan teşekkülü Açılış Konuşması ve Protokol Konuşmaları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi Dilek ve temenniler Kapanış.
27 NOLU SAKARYA ŞUBE BAŞKANLIĞI GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 27 NOLU SAKARYA ( SAKARYA-DÜZCE-KOCAELİ) ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN GENEL KURUL’A ÇAĞRI   Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 22/02/2020 tarihinde 11:00 – 15:00 saatleri arasında, Demiryol–İş Sendikası binası Milli Egemenlik Caddesi Sendika Sitesi No:29 Adapazarı/SAKARYA adresinde toplanacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanmadığı takdirde bir hafta sonra 29/02/2020 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplantı yapılacaktır. GÜNDEM Açılış. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Kongre divan teşekkülü Açılış Konuşması ve Protokol Konuşmaları Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi Dilek ve temenniler Kapanış.
HATAY İL BAŞKANIMIZ ADNAN ÖZYILMAZ'IN BAŞI SAĞOLSUN Türk Tarım Orman-Sen Hatay İl Başkanımız Adnan Özyılmaz'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz.
MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILINDA BAYRAĞIMIZ ZİRVEDE Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Veteriner Hekim Ahmet Çağdaş Demirci aynı zamanda Samsun Dağcılık Kulübü sporcusu olarak, 2019 yılında 19 zirve faaliyeti gerçekleştirerek bayrağımızı zirvelerde dalgalandırdı. Üyemiz Veteriner Hekim ve sporcu Ahmet Çağdaş Demirci’yi bu anlamlı tırmanışlarından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 2019 Yılında gerçekleştirilen tırmanışlar Ilgaz (2587 m) – 9 Şubat Kızıldağ (3025 m)- 12 Nisan Medetsiz (3524 m) -9 Haziran Hasan (3268 m)-13 Haziran Aydos (3425 m)-16 Haziran Kemerli Kaçkar (3562 m)-30 Haziran Karagöl (3095 m)-13 Temmuz Abdal Musa (3332 m)-15 Temmuz Savalan (4811 m)-22 Temmuz Demavent (5610 m)- 26 Temmuz Marsis (3391 m)-14 Ağustos Karçal (3428 m)-20 Ağustos Verçenik (3711 m)- 25 Ağustos Karasay (3550 m)-28 eylül Eznevit (3560 m) -28 Eylül Emler (3723 m)-29 Eylül Oğlakkayası (3470 m)- 29 Eylül MTA (3517 m)-30 Eylül Yumru Tepe (3333 m) – 30 Eylül
KEMAL MAZLUM BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Kemal Mazlum'un Ağabeyi, Orman Genel Müdürlüğünden Sendikamız üyesi, Orman Mühendisi Mehmet Ali Mazlum, Ankara'da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Gölbaşı-Karşıyaka Mahalle Camii ( Haymana Yolu Gölbaşı Pazarı Yanı)'nde kılınacak öğle namazına müteakip, Ankara-Gölbaşında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet Başkanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz.
BAŞSAĞLIĞI Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü Malkara Orman İşletme Şefliğinde görevli sendika üyemiz Orman Muhafaza Memuru İbrahim BAŞAK vefat etmiştir. Cenazesi bugün (21.10.2019) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Edirne Keşan İlçesi Bahçeköy mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.
ANKARA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNDE GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un öncülüğünde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde yoğun katılım ile Gazilerimize olan vefa ve minnet borcumuzu göstermek için Gaziler Günü etkinliğinde biraraya geldik. Etkinliğimize, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent KORKMAZ, Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gazi Çalışanları, İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL, üyelerimiz ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanları katılım sağladı. İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un açılış konuşması ile başlayan etkinliğimizde Demirkol, “hem yüce dinimiz İslam nezdinde hem de milletimiz nezdinde iki büyük makam var. Bunlardan bir tanesi şehitlik makamı bir diğeri de Gazilik makamı, biz dinimiz gereği, vatan için , bayrak için, ezan için canını verenlere şehit diyoruz. Diğer taraftan da vatan için bedel ödemiş olan aziz kahramanlarımız gazilerimiz, onlarda bu vatan için bedel ödediler. Kimisi kolunu, kimisi bacağını, kimisi gözünü kaybetti. Gazilerimizin bizim gözümüzde her zaman değerleri farklıdır. Bacağını kaybeden gazilerimizin bacağı, kolunu kaybeden gazilerimizin kolu, gözünü kaybeden gazilerimizin gözü olacağız. Minnet borcumuzu tekrardan iletiyor, teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. Etkinliğin devamında Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ sözü alarak böyle güzel ve anlamlı bir etkinliği düzenleyen temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’a teşekkürlerini ileterek, bedel ödeyen gazilerimizin her zaman yanlarında olacağını dile getirdi ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Programın devamında Tarım İl Müdürü Sayın Bülent KORKMAZ, en önemli değerlerimizden olan şehitlerimiz ve gazilerimizin bir gün değil yılın 365 günü hatırlayarak yanlarında olduğumuzu, her zorlukta gazilerimize yardımcı olabilmek adına kapılarının her zaman açık olduğunu ifade ederek, sözlerinin sonunda bu anlamlı günde Gaziler günü etkinliğini düzenleyen İşyeri temsilcimiz Serkan Demirkol ve tüm katılımcılara  teşekkür etti. Programın son bölümünde, Sendikamızın ay yıldızlı rozetleri Tarım ve Orman  İl Müdürü Sayın  Bülent KORKMAZ, Şube Müdürü Sayın Seda TÜRKKAŞ ve İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL tarafından Gazilerimize verildi. Hazırlanan pasta kesilerek katılımcılara ikram edildi.  
ALİ TEKİN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Manisa Şube Başkanımız Ali TEKİN’in Annesi hakka yürümüştür. Cenazesi salı (10.09.2019) günü Karaman Yeni Musalla Yesevi camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir.Merhumeye Allah’tan rahmet, Başkanımıza ve ailesine sabırlar dileriz.
AHMET ERDÖNMEZ BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 12 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Aydın İl Başkanımız Ahmet ERDÖNMEZ in babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün (29.08.2019) öğle namazına müteakip, Aydın Evliya Çelebi camisinden kaldırılarak Kemer Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet Başkanımıza ve ailesine baş sağlığı dileriz. 
NAZMİ CEYLAN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 2 Nolu Ankara Şube Başkan Yardımcımız Mehmet Nazmi CEYLAN'ın kayınvalidesi Hayriye DUMRUL,  02.03.2019 cumartesi günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına sabırlar dileriz. İletişim: M.Nazmi CEYLAN: 05055911482 
HATAY ŞUBE BAŞKANI TEYFİK GÜLEN: “ELLERİNİZ KIRILSIN!” Hatay’ın Dörtyol İlçesi Beşikgöl Mevkii’nde kaçakçıkla mücadele esnasında görevlerini ifa eden 3 görevli Orman Muhafaza Memurlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleşen saldırı sonrasında Orman Muhafaza Memurları yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, orman memurlarından 1’i ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındığı bildirildi. Orman Muhafaza Memurlarına yönelik yapılan saldırı sonrasında bir açıklama gerçekleştiren Türk Orman-Sen Hatay Şube Başkanı Teyfik Gülen; “Hatay’ın Dörtyol İlçesi, Beşikgöl Mevkiinde kaçakçılıkla mücadelede, kaçak orman emvali taşıyan araç sahiplerince Orman Muhafaza Memuru arkadaşlarımıza girişilen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu menfur olayın faillerinin bir an evvel yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını, Türk Tarım Orman-Sen Camiası olarak yetkili makamlardan bekliyoruz. Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna arz ederiz.” dedi.
7 VE 27 NOLU BURSA ŞUBELERİNİN 1.OLAĞANÜSTÜ BİRLEŞTİRME GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 7 VE 27 NOLU BURSA ŞUBE BAŞKANLIKLARINDAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İLANI Türk Tarım Orman Sen’in Bursa, Bilecik ve Yalova illeri çerçevesinde faaliyette bulunan 7 ile 27 nolu Şubelerin, Genel Merkez Yönetim Kurulunun 20.07.2018 tarih ve 17 sayılı Kararı ile birleştirilerek 7 Nolu Bursa Şubesi adı altında tek şube olarak faaliyet göstermesi amacı ile, 1. Olağanüstü Kongre yapılacaktır. Yapılacak 1.Olağanüstü Genel Kurul, mevcut iki şubenin Olağan Genel Kurul delegelerinin katılımı ile ve aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 11/08/2018 Cumartesi günü saat 11:00-15:00 arası Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesis Üst Katı Toplantı salonu Osmangazi/ BURSA adresinde toplanacaktır.  Olağanüstü Genel Kurul, belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanamadığı takdirde bir gün sonra 12/08/2018 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecektir.                 GÜNDEM 1- Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı 2- Kongre Divan Teşekkülü 3- Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi 4- Dilek ve temenniler 5- Kapanış

Genel Merkez Haberleri

ORMAN GENEL MÜDÜRÜ BEKİR KARACABEY’E ZİYARET


Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin ÖZTÜRK tarafından 11 [ ... ]MESAİ ARKADAŞLARIMIZA YAPILAN MENFUR SALDIRILARI ŞİDDETLE KINIYORUZ


Hatay’ın Dörtyol İlçesinde ve Bilecik Gölpazarı ilçesinde arazi çalışmalar [ ... ]1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN


Genel Başkanımız Önder Kahveci, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle a [ ... ]PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ


Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Birimi Merkez ve Taşra Teşkilat çalışanlar [ ... ]KAMU ÇALIŞANLARI VERGİ DİLİMİ MUAFİYETİ TALEP ETMEKTEDİR

TÜRK TARIM ORMAN-SEN GENEL MERKEZİ “KAMU ÇALIŞANLARININ VERGİ DİL [ ... ]

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI’NA VETERİNER SINIFI SAĞLIK ÇALIŞANLARININDA DAHİL EDİLMES...


Korona virüsü pandemisi ile yeniden gündeme gelen sağlık çalışanlarına karşı gi [ ... ]GÖREVİ BAŞINDAKİ KAMU GÖREVLİSİNE YAPILAN SALDIRILARA YENİ BİR HALKA EKLENDİ...

ÜYEMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ
Muş-Malazgirt İlçesi Karıncalı Köyü, D [ ... ]KONTROL HİZMETLERİ İLAVE ÖDEME DÜZENLEMESİ TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI !

TÜRK TARIM ORMAN-SEN GENEL MERKEZİ “KONTROL HİZMETLERİ İLAVE ÖDEME DÜ [ ... ]

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI VE GIDA VE KONTROL GENEL MÜDÜRÜ ZİYARET EDİLDİ...

Gıda Kontrol Ücretleri ve Korona Virüs Tedbirleri Çerçevesinde Taleplerimiz İleti [ ... ]

TARIM VE ORMAN ÇALIŞANLARI OLARAK GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

“Korona Virüs Tedbirleri Çerçevesinde” Türk Tarım Orman-Sen Bas [ ... ]

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ROTASYON UYGULAMASINDA SON DEĞİŞİKLİK


1-) Zorunlu tayine tabi olan personelin çocuğunun LGS ve üniversite sınavına katıla [ ... ]TÜRKİYE AB KİK ÜYELERİ İDLİB'DEKİ HAİN SALDIRIYA ORTAK TEPKİ GÖSTERDİ...


Türkiye- AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadını oluşturan kuruluşlar,  [ ... ] 

 
 
 
 

Genel Başkan

5.TOPLU_SÖZLEŞME TİYATROSU Memur-Sen Başkanı, “Toplu Sözleşmede 30 günlük süre, müzakereye yetmiyor” demiş. 1- Geçmiş toplu satışlarda bir hafta bile size çok geliyordu. 2- 2010 Anayasa Referandumu sonrası, 2012 yılında yapılan kanun değişikliği öncesi önümüze gelen taslağa, bu gün İşçi Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na göre, örgütlenme ve grev hakkı, toplu sözleşme masasının oluşumu, toplu sözleşme içeriği, toplu sözleşme periyodu, imza yetkinliği, hakem kurulu yapısı, toplu sözleşme mütabakatsızlıklarında yargı yolunun kapatılması gibi 12 temel konuda memurlara kısıt getiren Memur Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na biz itiraz ederken, sizler eylem kırıcılığı yapıp, Mecliste destek verip çıkmasını sağlamadınız mı? 3- Ayrıca Malum zat, “ Masa işletilsin, müzakere masada olsun” diyor. Bu yıl yürütülen 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin Programı, 1 Ağustos’ta önümüze konulduğunda biz, “ Bu program içerisinde müzakere için zemin oluşturulmamış” deyip itiraz ederken, belli ki işveren heyet başkanı ile beraber hazırladığınız bu program için gık’ınız çıkmadı. Adam olana sormazlar mı; bu yıl; 1, 9 ve 15  Ağustos tarihlerinde yapılan toplantılarda, Türkiye Kamu-Sen Heyeti ısrarla, “Bir an önce müzakereye geçelim. Toplantı günleri arasında boşluk bırakmayalım. Masayı verimli kullanalım” derken, destek vermeyip, Bakan Odalarında görüşmeyi yeğlediniz. Ayrıca geçmişte biz “Toplu sözleşme görüşmeleri masada yürüsün, kayıt altına alınsın. Herkes orada konuşulanları şeffaf şekilde takip etsin” derken, özellikle masada Kamu-Sen olmasın diyen kimdi.? Masayı açık müzakereden kaçıran, gizli kapılar ardına sığınan kim di? Yoksa, yapılan kirli pazarlıklarda “görgü şahidi olmasın” mı istediniz?   Anadolu’da bir söz var; Bıldır yediğin hurmalar, gün gelir mideni tırmalar.    

Üye İlanı

VEFAT ______________________________ ----SAMSUN Orman İşletme Müdürlüğü üyelerimizden Ali AKBOYUN'un eşi ve kayınbiladeri geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Mehmet TELEK vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Zafer USTALAR'ın kızı geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----KONYA Konuklar Tarım İşletmesi Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz İzzet KILIÇ'ın ablası vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. GEÇMİŞ OLSUN ______________________________