Arama

Sendika Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Sayın Bakan Tebrik edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, bu gün (10.07.2018) Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan yemin töreninden sonra Bakanlık görevine resmi olarak başladı; ve  Bakanlıklarda devir teslim töreni yapıldı.

Daha önce Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak iki ayrı Bakanlık şeklinde faaliyet gösteren ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden sonra Tarım ve Orman Bakanlığı modeline dönüşen Bakanlığın ilk Bakanı olarak atanan Sayın Bekir PAKDEMİRLİ; önce Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU’dan  daha sonra da Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA’dan görevi devraldı.

Yapılan devir teslim törenlerine Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak katılım sağlanmış olup, devir teslim töreni sonrası Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Sayın Bakan’a tebrik ve başarı dileklerimiz iletildi.

Sayın Bakan’a Sendikamız hakkında kısaca bilgi verilerek, kapsamlı raporumuzun yapacağımız geniş zamanlı bir ziyarette kendisine sunulacağı iletildi.