Arama

Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Akif ÖZKALDI ziyaret edildi.

Gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ, Genel Başkan Yardımcıları M.Uğur ÖZDEMİR, Mustafa BUYRUK, Selim SARI ve 2 Nolu Ankara Şube Başkanı Halis TEKİN hazır bulundu.

Ziyarette, hizmet kolumuz da üyelerimiz ve diğer Kamu çalışanlarımızın karşılaştığı Kurumsal ve bireysel problemler masaya yatırıldı.

Özellikle Tarımda Lisans Tamamlama, Personel eksikliği,  fazla mesai uygulamaları, keyfi görevlendirme, Filli Hizmet, Ek Gösterge, Mülakat ve Sendikal ayrımcılıklar konuları ayrı ayrı değerlendirildi ve Sendikamızca bu konularla ilgili hazırlanan bilgi notları Sayın Bakan Yardımcına iletildi.

Görüşmede ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi kapsamında oluşturulan görevlendirmelerde Yenikapı Ruhuna, birlik ve beraberliğe, ayrıştırmaların önlenmesi, eski düzendeki kurum yöneticilerin yapmış olduğu suiistimallerin ve görevi kötüye kullanmaların tekrar yaşanmaması konularına  değinildi.  

Cumhurbaşkanımızın “yeni Türkiye'de istenilen bürokratlar ehliyetli, liyakatli,  vatana ve millete sadakatli olmak zorundadır.”  Sözlerinin  altı bir kez daha  çizilmiştir.

Sayın Bakan Yardımcısı Özkaldı; bundan sonraki süreçte, yani yeni Türkiye’de geçmişte yapılmış hatalara fırsat verilmeyeceğini, Yenikapı Ruhuna sağdık kalınacağını,  bu konuda Bakan bey’in çok hassas olduğunu belirterek oluşabilecek sorun ve problemlerde derhal bizlere bilgi verilmesini istedi.

Ayrıca, Genel Merkez Yönetimimizle sık sık biraraya gelerek oluşabilecek problemleri yerinde çözmek iki Bakanlığın birleştirilmesi konularında oluşan sorun ve sıkıntıları aşmak için bilgi alışverişinde bulunmak, tarım ve orman çalışanlarının birikmiş problemlerini birlikte çözmek istediklerini belirtmişlerdir.

Genel Başkanımız Sayın Ahmet DEMİRCİ; Devletimiz için, Milletimiz için ve kamu çalışanlarının huzuru için iş kolumuza bağlı kurumların problemlerin yok olması için elimizi değil bedenimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu belirtmiştir.