Arama

BAKAN YARDIMCISINA ZİYARET

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolumuzun Meseleleri Masaya Yatırıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa AKSU makamında ziyaret edildi.

11 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen ziyaret, Genel Başkanımız Ahmet DEMİRCİ Başkanlığında bir heyet tarafından gerçekleştirildi. Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin Ankara dışı Sendikal programlarda olması nedeniyle ziyarette, Ankara 2 Nolu Şube Başkanımız Halis TEKİN  ve Şube Başkan Yardımcılarımız M.Nazmi CEYLAN ile Engin ULAŞ hazır bulundu.

Yapılan ziyarette, hizmet kolumuz kapsamında yer alan Tarım ve Ormancılık merkez ve taşra birimleri ile bağlı kuruluşların merkez ve taşra birimlerinde yaşanan problemler ayrıntılı olarak değerlendirildi ve Sendikamızca hazırlanan bir rapor Sayın Bakan Yardımcısına sunuldu.

Genel Başkan Ahmet Demirci; yeni Hükümet Sistemi ile ortaya çıkan yeni Bakanlık yapısının geçmişte yaşanan başarısızlık ve olumsuzlukları ortadan kaldırmaya yönelik olduğu, bu anlamda da yeni Bakanlık yapısının ehliyetli, liyakatli ve vatana-millete sadakatli Yöneticilerden oluşan bir yönetim şekli ile sürdürülebilir olacağının altını çizerek, son dönemde yaşanan üst düzey atamalarında Sendikamızca tespit edilen olumsuzlukları ifade etti.

Ayrıca, hizmet kolumuzun Tarım ve Orman birimlerinin birleştirilmesi ve taşra yapılanması konusuna da değinen Demirci, hizmet kolumuz bütünlüğü içerisinde her iki hizmet birimimizin merkez ve taşra yapılanmasının her iki birimin hizmetlerini engellemeyecek, birbirinin ayağına basmayacak şekilde organize edilmesini talep etti.

Diğer yandan Demirci, hizmet kolumuza bağlı merkez ve taşra birimlerinin idari mekanizmalarında yönetici olarak bulunan bazı idarecilerin yapmış oldukları Sendikal ayrım, Kamu çalışanları arasında ikileştirme gibi olumsuzlukları da Bakan Yardımcısı’na ileterek bu konularda acilen tedbir alınmasını talep etti.   

Bakan Yardımcısı Sayın Aksu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttikten sonra, Sendikamızın görüş ve önerilerinin kendileri için çok önemli olduğunu, Sayın Bakan ile beraber yapılan kahvaltılı toplantıda da bunu tespit ettiğini ifade ederek; “ geçmişte yaşanan bazı sıkıntılardan haberim oldu. Biz yeni bir hükümet anlayışı ile bu göreve geldik. Atamalarda, Bakanlığın yeniden şekillenmesinde ve Bakanlık faaliyetlerinin yürütülmesinde Türk Tarım Orman-Sen’in görüşlerini her zaman yer vereceğiz. Kamu çalışma hayatını inkıtaya uğratacak ve sistemi tıkayacak hiçbir faaliyete, ayrımcılığa, adam kayırmacılığa müsaade etmeyeceğiz. Atamalarda Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; ehliyetli, liyakatli ve sadakatli kadrolarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra Genel Başkanımız Ahmet Demirci, Sendikamızca hazırlanan ve hizmet kolumuz çerçevesinde görülen problemler ile çözüm yolları hakkındaki raporu Sayın Bakan Yardımcısı’na sundu.

Samimi bir ortamda geçen görüşme sonunda mümkün olduğunca bu toplantıların kısa aralıklarla tekrarlanması hususunda görüş birliği oluşturuldu.