Arama

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)’ne atanan Ayşe Ayşin IŞIKGECE ile Genel Müdür Yardımcıları Recep SEMİZ ve Sait KOCABAY makamlarında ziyaret edildi.

11-12 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşen ziyaretlerde, Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ Başkanlığında bir heyet hazır bulundu.

Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin Ankara dışı Sendikal programları olması nedeniyle, ziyaret programlarına Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Halis TEKİN ile Şube Başkan Yardımcıları M.Nazmi CEYLAN ve Engin ULAŞ ile İşyeri Temsilcilerimiz katıldı.

Ziyaretlerde, TİGEM merkez ve taşra işletmelerde çalışma düzeninden kaynaklı problemler yanında üyelerimizin ve kamu görevlilerinin yaşadığı atama, yer değiştirme, görevde yükselme, unvan değişikliği, rotasyon, fazla mesai gibi pek çok konu masaya yatırıldı.

Genel Müdür Sayın Işıkgece, Sendikamızca yapılan öneri ve raporu dikkate alarak, Sendikamızın hizmet kolundaki problemlerde gösterdiği bilgi birikimi, çözüm önerileri ve duyarlılıktan son derece memnun olduğunu ifade ederek; “Göreve geldiğim andan itibaren ilk defa şahsıma ve makamıma pozitif enerji veren bir sivil toplum kuruluşu ile karşılaştım. Bu nedenle çok mutlu oldum” dedi.

Ayrıca, Sayın Işıkgece; TİGEM’i kanunla verilmiş görevleri eksik bırakmadan tam olarak yapabilecek bir işletme yapısına getirebilmek için tüm ekip ile beraber gece ve gündüz demeden çalıştıklarını bu anlamda da personel eksikliği başta olmak üzere tüm çalışanların ekonomik ve sosyal anlamda daha fazla rahat edeceği, moral ve motivasyonunu arttırmaya yönelik her türlü çabayı gösterdiklerini ifade ederek; “İnanıyorum ki bu konuda en büyük destekçimiz Türk Tarım Orman-Sen ve Türkiye Kamu Sen ailesi olacak” dedi.

Diğer yandan, Genel Müdür Yardımcıları ile yapılan görüşmelerde rotasyon, Sendikal ayrım vb. konular ayrı ayrı masaya yatırıldı ve özellikle Sendikal ayrım konusunda tespit ettiğimiz merkez ve taşra idarecileri ile ilgili acil tedbir alınması talep edildi.

Verimli geçen görüşmeler sonrası bu tür görüşmelerin devamı hususunda görüş birliğine varıldı.