Arama

TÜRK TARIM ORMAN SEN 7 NOLU BURSA ŞUBE BAŞKANLIĞININ
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
DİNSİN ANALARIN GÖZYAŞI BİTSİN EŞLERİN FERYATLARI
KONULU BASIN AÇIKLAMA METNİ

Değerli Basın Mensupları çok kıymetli arkadaşlarımız,
Bugün burada dünya Kadınlar gününde kadınlarımızın iş hayatındaki sorunlarını, karşılaştıkları güçlükleri konuşmak üzere toplanmayı isterdik.
Maalesef sayıları her geçen gün artan, bir hiç uğruna, sadece kadın oldukları, aşağılandıkları, 2.sınıf insan muamelesi yaşadıkları için acımasızca öldürülen, taciz edilen, şiddete maruz kalan, mobbing uygulanan kadınlarımızın acılarını paylaşmak, bu elim olayların bir daha yaşanmaması ile ilgili dileklerimizi dile getirmek isterdik. Fakat yaşanan son olaylar ile bunlara yenileri eklendi.
Analar ağlamasın diyerek kardeşlik projesi ve çözüm süreci içerisinde yaşanan terör olaylarında ciğer parelerini kaybeden anaların ve eşlerin gözyaşlarına şahit olduk, onların feryatlarını duyurmak ve onların aziz hatıraları önünde eğilmek için toplandık.
Bu coğrafyada 1000 yıldır beraber yaşadık ve 1000 lerce yıl beraber yaşamak istediğimizi duyurmak için bir aradayız.
Barış adı altında özgürlüğümüzü istiyoruz diyerek cana kıyan, insanlarımızın ölümüne neden olanlar sözümüz size;
İnsanların ölümüne neden olan barış çağrılarınız, özgürlükleriniz batsın,
İnsanların ölümüne neden olan gizli gündeminiz, savaş çığırtkanlığınız batsın…
Dünyanın hangi devleti bu kadar aymazlığa göz yummaktadır. Artık bu kaos bitsin…
Atatürk’ün dediği gibi “Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirmenin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!”
Biz Türk kadınıyız. Dünya devletlerinden çok daha önce birçok hakka kavuşmuş, layık görülmüş kadınlarız… Silkelenelim arkadaşlarım… Kadının gücünün farkına varalım…Bir kadının dünyayı değiştirebileceğinin bilincinde olalım… Kendi değerimizi kendimiz yaratacağız, bize yaftalanmaya çalışan ezik kimliği kabullenmeyelim. Türk Kadınının gücünü herkese, her yerde gösterelim.
Şehit Analarının gözyaşlarının sel olmadığı, şehit eşlerin feryatlarının bulunmadığı öksüz ve yetim evlatlarının masum bakışları ile yüreklerimizin yanmadığı;
Kadın ölümlerinin yaşanmadığı bir dünyada yaşamak istiyoruz… Bundan sonra halaylar ile sevgiler içerisinde kadınlar günü kutlanması dileği ile günümüz kutlu olsun.
Saygılarımızla
Türk Tarım Orman Sen 7 No’lu Şube Yönetim Kurulu
ve
Kadın Komisyonu