16.5 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024

23 Nisan Kutlu Olsun

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, Atatürk’ün geleceğimizin mimarı siz çocuklarımıza verdiği değerin göstergesidir” diyen Genel Başkan Önder Kahveci, “Başta geleceğimiz çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” dedi. 

Genel Başkan Kahveci mesajında şu satırlara yer verdi;

“Milli egemenliğimizin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bundan bir asır önce, vatanın bağımsızlığı, milletin bekası için gözünü karartıp işgal kuvvetlerinin karşısına dikilen kahraman ecdadımızın yaktığı mücadele ateşi; bizlere hürriyetimizi hediye eden vatan, millet ve bağımsızlık aşkı; sinemizde sonsuza kadar yanacaktır. 

Her bir Türk evladı; coğrafyamızı her devirde kan gölüne çeviren, gözü yaşlı masumların hunharca katledilmelerine neden olan şer güçlerin korkulu rüyası, hak yolunun yılmaz savaşçısıdır. 102 yıl önce ecdadımız, kanlarıyla bir milletin kaderini yeniden yazarken, tarihin akışını değiştirmiş; şeref ve haysiyetin varlık sahnesinde ne denli öneme sahip olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 

23 Nisan, Türk milletinin bağımsız ve özgür yaşamak, demokratik Cumhuriyet’e sahip olmak, uygar dünyayla bütünleşmek yolundaki kararlılığını ortaya koyduğu bir millî mutabakattır. Cumhuriyet ise milli egemenlik ilkesinin yaşam bulduğu, vatandaşlarımızın hür iradeleriyle yönetime katıldığı, üstün nitelikli bir yönetim biçimidir. 

Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız 23 Nisan’ın taşıdığı değer ve anlamlara sahip çıkmak, Meclisimizi ve Cumhuriyetimizi kuranların ülkülerini yaşama geçirmek için var gücümüzle çalışmak, ülkemize karşı karanlık emeller besleyenlere verilecek en güzel cevap olacaktır.  

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, Atatürk’ün geleceğimizin mimarı siz çocuklarımıza verdiği değerin göstergesidir. Kıymetli çocuklarımızın yarının gençleri ve büyükleri olarak, şanlı tarihimizden alacağı güç, milletimizin güveni ve büyüklerimizin desteği ile her zaman başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. Başta geleceğimiz çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, gelmiş geçmiş bütün şehit ve gazilerimizi sonsuz rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan, millet ve hürriyet sevdamız, çağlara sığmayacak, zamana yenilmeyecek kadar büyüktür. 

Ne mutlu Türk’üm diyene!

İçerikKamusen
Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar