33.6 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerKutlama - TebrikRamazan Bayramımız Kutlu Olsun

Ramazan Bayramımız Kutlu Olsun

Rahmeti, bereketi ve kurtuluşu müjdeleyen Ramazan ayının sonunda eriştiğimiz bayramın, bizler için her alanda kurtuluşu getirmesini temenni eden Genel Başkan Demirci, “Tüm inananların Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Yüce Allah’tan tutulan oruçların, samimiyetle gerçekleştirilen ibadetlerin kabulünü niyaz ediyorum.” dedi.

Genel Başkan Demirci açıklamasında, “On bir ayın sultanı Ramazan ayının ardından bir bayrama daha ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar; hayatımızda zor ve sıkıntılı zamanlara karşı, birlik ve beraberlik içinde yaşamanın önemli olduğu, paylaşımın arttığı, dostluk, sevgi ve hoşgörü vesilesiyle gönüllerin birbirine daha çok yakınlaştığı çok özel zamanlardır” diye konuştu.

İslam coğrafyasında; Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Somali’de, Doğu Türkistan’da yaşanan acı olaylar nedeniyle ailelerini, sevdiklerini kaybeden, evsiz, barksız kalan Müslümanların, bayram sevincinden mahrum kaldığını bildiren Demirci, “Onların dertleriyle dertleniyor, kayıplarını derinden hissediyoruz. Bu bayramın Türk-İslam coğrafyasına barış, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

Kalplerimiz Mehmetçiklerimizle Atıyor

Sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde güvenliğimizi sağlarken şehit düşen Mehmetçiklerimizi, minnet ve rahmetle yâd eden Demirci, “Rabbim Mehmetçiğimizi muhafaza etsin. Devletimizin bekası ve milletimizin huzuru için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Duamız ve desteğimiz kahraman güvenlik güçlerimizledir. Bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerin in yürüttüğü Pençe Kilit Operasyonu’nu desteklediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Temennim odur ki; gelecek kuşaklar terör belası ile hiç karşılaşmasın. Ülkemizde huzur içinde yaşıyor olmamıza borçlu olduğumuz cennet mekân şehitlerimizi rahmetle anıyor, en kıymetli varlıklarını vatana adayan şehit ailelerimiz önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.

Demirci sözlerini şu şekilde tamamladı: “Mübarek Ramazan Bayramının gönül coğrafyamıza huzur, sağlık, mutluluk ve yeni umutlar getirmesini diliyor; Yüce Türk milletinin ve inananların Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar