30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024

Var Olsun Teşkilat !

Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu çerçevesinde, 15 Mayıs sürecinde yürütülen üyelik tespit çalışmalarının sonucu resmi gazetede yayımlandı.

Sendikamız bu yetki döneminde de yürütmüş olduğu kararlı ve yoğun sendikal mücadeleyi; üye sayısını bir önceki yıla göre sayısal olarak yaklaşık 5 bin civarında, oransal olarak ise % 34 oranında arttırarak tamamladı. Sendikamızda yaşanan bu olumlu gelişme konfederasyon bazında tüm sendikalarda da görüldü. Konfederasyon bazında üye artışımız sayısal olarak 100 bine, oransal olarak ise % 24’lere yaklaştı.

Bu rakam ile sendikamız hizmet kolumuzda oransal olarak üye sayısını en fazla arttıran sendika olarak akıllarda yeniden yer edinmiş, dosta güven, düşmana korku verme özelliğini bir defa daha ispat etmiştir.
Geçmiş iki yıl içerisinde yaşanan pandemi süreci, geçen yıl Ekim ayında başlayan ve bu yılın Şubat ayı sonlarına kadar devam eden 7. Olağan Kongre süreçlerimiz, yetki dönemi öncesine denk gelen mübarek Ramazan Ayı gibi, sendikal faaliyetlerimizi kısıtlayan bazı faktörlere rağmen üye sayımızda ortaya çıkan bahse konu artış, yetki mücadelemizde önümüzdeki yılların çok daha fazla şekilde lehimize gelişeceğini ve sendikamızın hak ettiği yetkiyi en kısa zamanda devralacağının bir işareti oldu.

Bu yılki yetki dönemindeki çalışmalarımızı kısıtlayan ve yukarıda ifade edilen bazı faktörler yanında hala pek çok kurumda hissedilen sendikal baskı, ayrımcılık ve çalışanların sendikal tercihlerine bazı makam sahiplerince konulmaya çalışılan ipotek çabaları, kamu sendikacılığının kirletildiği her türlü ahlaksız yapılanmalar ve sarı sendikalara rağmen Sendikamızdaki bu yılki üye artışı, kuruluşumuzun 30 yılında hizmet kolumuzdaki kamu çalışanlarının yine en güçlü umudu olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştır.
Bahse konu üye artışımız; Teşkilat Yöneticilerimizin ve Temsilcilerimizin bire bir mücadelesi, alınteri ile teşkilat anlamındaki dik duruşumuzu eseridir. Son 6 yıldır sendikamız üye sayısındaki hormonsuz ancak, istikrarlı ve kalıcı artış, hizmet kolumuzdaki tüm çalışanların umudu olan sendikamıza yeni mücadele azmi ve sorumlulukları yüklediği de tarafımızca en derinden hissedilmektedir.

Bu yıl yürütmüş olduğumuz sendikacılık ve yetki mücadelesinde yoğun olarak katılım gösteren, alınteri döken, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, Şube ve İl Başkanlıklarımız, Kadın Komisyonu Üyelerimiz ve İşyeri Temsilcilerimize, sendikal gücümüze geçmişten bu güne desteğini esirgemeyen kadim üyelerimize ve son yetki döneminde aramıza katılarak gücümüze güç katan yeni üyelerimize şükranlarımızı arz ederiz.
Var Olsun Türkiye Kamu Sen !
Var Olsun Türk Tarım Orman-Sen !

Türkiye Kamu Sen ve Türk Tarım Orman-Sen olarak hak ve hakikatten yana olan duruşumuzdan, kararlı mücadelemizden, kutlu yolumuzdan ve inançlı yürüyüşümüzden asla vazgeçmeyeceğiz.
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen olarak, üyelerimizden aldığımız güçle, yine üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının yanında olmaktan, mazlumun ve mağdurun yanında saf tutmaktan asla geri durmayacağız.

“Haklı Dava, Güçlü Sendika” anlayışı ile 30. yılımızı kutladığımız bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi;
-Milli ve Manevi Değerimize bağlı,
-“Bizim İlkemiz, Önce Ülkemiz” anlayışı ve “Ebed müddet, Devlet” düsturu ile,
-“Gücünü üyesinden alan, şeffaf ve hesap verir teşkilat yapısı” içinde,
-“Çalışan, Üreten, Yol Gösteren, Hakettiğini Mutlaka Alan” sendikal mücadele anlayışı ile
Hak mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir.

Bu vesile ile 30. Yılımızı da kutladığımız bu yetki döneminde azim ve kararlılıkla başarı çıtamızı yukarı çeken tüm dava arkadaşlarımıza, katkı sunan herkese tekrar şükranlarımızı sunar, yetkinin alındığı ve kamu çalışanların gerçek yetkili ve etkili sendikası olma yolunda, birlik ve beraberlik içinde Yüce Allah’tan nice 30 yıllar dileriz.
Saygılarımızla.

Ahmet Demirci
Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı
Yönetim Kurulu Adına

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar