20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriBakan Yardımcısı Sayın Pakdil'e Ziyaret

Bakan Yardımcısı Sayın Pakdil’e Ziyaret

Sendikamız; Türk Tarım Orman-Sen’in davetlisi olarak Ülkemizde bulunan Azerbaycan Kend Teserrufatı Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı (Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası) Genel Başkanı Fuad MEMMEDOV Başkanlığında ve Genel Başkan Yardımcıları Anar TAGİYEV ve Mehman MEMMEDOV ile Rahman VALİYEV’den oluşan heyet, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Demirci ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nihat Pakdil ‘i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Genel Başkanımız Ahmet Demirci tarafından Azerbaycanlı Mevkidaşlarımızın ülkemizde bulunma sebebi, Sendikamız ve Azerbaycan Tarım Çalışanları Sendikası arasındaki işbirliği protokolü çalışması ve her iki sendikamızın öncülüğünde bölgesel bazda hedeflediğimiz birleşik sendikalar teşkilatı çalışmaları hakkında Sayın Bakan Yardımcısına bilgi verildi.

Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Fuad MEMMEDOV ise Azerbaycan Tarım Bakanlığı yetkilileri ve Azerbaycan Tarım Çalışanları yöneticileri ve üyelerinin kardeş ülke Türkiye ve Türk Yöneticilerine selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, Azerbaycan’ın Bağımsızlığını kazandığı ilk günden buyana ve özellikle Karabağ Zaferi döneminde Türkiye’nin Azerbaycan’a yapmış olduğu yardım ve destekler için Azerbaycan halkı adına Kardeş Türk Halkına ve Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm yöneticilerine minnettarlığını ifade etti. Ayrıca Sayın Memmedov, Azerbaycan’ın bağımsızlığı sürecinden sonra başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığınca yürütülen, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Sayın Ahmet Demirci tarafından da bir bölümü sürdürülen Azerbaycan’ın tarım ve altyapısının geliştirilmesi, sürdürülebilir bir sistem haline getirilmesi amacı taşıyan “Gardaş Kömeği” çabalarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu, özellikle de Karabağ Zaferinden sonra azad edilen bölgelerde Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Türkiye Tarım Bakanlığı destekleri ile yürütülmeye başlanan tarımsal rehabilitasyon projelerinin Azerbaycan’ın geleceğine çok önemli katkılar sunacağını, bu nedenle yapılan bu çalışmalar için Başta Sayın Bakan Prof. Dr. Vahit Kirişci Bakanımıza ve ekibine bir kez daha şükranlarını arz ettiğini ifade etti.

Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nihat Pakdil ise dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın Tarım Çalışanları Sendikası yönetimi tarafından yapılan bu ziyaretten son derece memnun olduğunu, Türk Tarım Orman Sen ile birlikte girişilen; sendikalarımız arasında gerçekleştirilecek ortaklık protokolü, ortak çalışmalar ve bölgesel işbirliği çabaları konularından son derece memnuniyet duyduğunu, Türk Devletleri Birliği yapılanması sonrası bu tür sivil toplum birlikteliklerinin çok daha önem kazandığını, bahse konu destekler konusunda ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığımızın gerek askeri, gerek siyasal ve gerekse tarım yada diğer her türlü konularda Kardeş Ülke Azerbaycan’ın her zaman yanında olacağını, bundan sonra da Kardeş Azerbaycan Halkının mutluluğu ve huzuru için her türlü desteğin ülkemiz tarafından hiç bir beklenti olmadan; tam bir kardeşlik anlayışı içerisinde devam edeceğini ifade etti.

Karşılıklı hediye sunumu ve hatıra resmi çekimi sonrası ziyaretimiz sona erdi.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar