20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerKamusen'den HaberlerAzerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti

Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Konfederasyonumuzu Ziyaret Etti

Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Başkanı Fuad Memmedov ve Yönetim Kurulu üyeleri Genel Başkanımız Önder Kahveci’yi ziyaret etti.

Konfederasyonumuza bağlı Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin daveti üzerine Ankara’ya gelen heyete ziyaretleri için teşekkürlerini ifade eden Genel Başkan Önder Kahveci ikili işbirliği ve çalışmalar üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Azerbaycan ve Türkiye’nin bir millet iki devlet şiarıyla her alanda iş birliği yürüttüğünün altını çizen Genel Başkan Kahveci, sendikal alanda da her zaman birlikte çalışmalar yaptıklarına vurgu yaptı. 

Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Sayın Fuad MEMMEDOV, konfederasyonumuzun 30. yılını tebrik ederken, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen ile sürekli istişare halinde olduklarını belirterek, sendikal alanda karşılıklı olarak yürütülen çalışmalar için Türkiye Kamu-Sen camiasına teşekkür etti.

Ziyarette, Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Sayın Fuad MEMMEDOV ile birlikte Genel Teşkilatlandırma Sorumlusu sayın Anar TAGİYEV, Genel Mali Sekreter sayın Mehman MEMMEDOV ve sayın Rahman VALİYEV yer alırken, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet DEMİRCİ,  Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Tuncay Erden, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Zafer Çelik, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa BUYRUK ve Gürkan BOZKURT’da  hazır bulundu.

İKİ SENDİKA ARASINDA PROROKOL İMZALANACAK

Ülkemizi ziyaret eden Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası ve Türk Tarım Orman-Sen arasında, karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi, sendikal tecrübelerin paylaşılması, yürütülecek ortak çalışmaları koordine etmek amacıyla bir protokol imzalanarak bahse konu birlikteliğin kurumsal bir yapıya kavuşturulması yanında bu birlikteliği Türk Dünyası ve Bölge Ülkeleri kapsayacak şekilde geliştirilmesi konusunda prensip kararı alındı.

Bu çerçevede Ankara’da yapılan bu ilk görüşme sonrası ortaya çıkan bir protokol taslağının içeriğinin geliştirilmesi sonrası 2022 yılı içerisinde en kısa sürede yine iki heyet olarak Bakü’de bir araya gelinmesine ve iki sendika arası işbirliği protokolünün imzalanmasına yönelik prensip kararı alındı.

Bakü toplantısı sonrası ise bahse konu birlikteliğin tarım, orman, gıda ve ekoloji alanlarında Türk Dünyası içerisinde faaliyet yürüten tüm sendikalara birliğe katılım çağrısı yapılacağı ve bu alanda gerçekleşecek katılımlarla bölgesel bir birlikteliğin sağlanması hususunda fikir birliğine varıldı.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar