20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriBaşkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Sendikamız Türk Tarım Orman Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara / Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Sendikamız, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve Şube ve İl Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen “İstişare Toplantısı” 6 Ekim 2022 Perşembe günü Kızılcahamam Çam Otelde başladı.

Toplantımız, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Yaşar Yıldırım, Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci, ve Konfederasyonumuza bağlı Sendikaların Genel Başkanlarından Türk Büro-Sen Genel Başkanı Sayın Türkeş GÜNEY, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Sayın Zafer ÇELİK, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Sayın Nuri ÜNAL, Türkav Genel Başkanı Sayın Ebubekir KORKMAZ, Kıbrıs Türk Memur-Sen Genel Başkanı Akın MANGA, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Kadir ŞAHİN Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Burhan DEMİROK, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Bekir ENGÜRÜLÜ, Personel Genel Müdür Yardımcısı Sayın Halim BEDİZ, Kızılcahamam Belediye Başkanı Sayın Süleyman ACAR, MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Sayın Doğan KÖZ, Ankara Orman Bölge Müdürü Sayın Veysel KODALAK, İlçe siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin beraberinde yoğun misafir katılımıyla geçekleştirildi.

Toplantının açılışı, Sendikamız İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Buyruk tarafından yapıldı. Açılış konuşmasında toplantının gündemi, amaç ve gerekçesi ile geleceğe yönelik yetki çalışmalarımıza esas Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun beklentilerini ifade etti.

Sonrasında söz alan Genel Başkanımız Ahmet Demirci, sendikal mücadelede geçen 30 yıl, Sendikal mücadelemizde bugüne kadar kazanımlarımız, hedef ve beklentilerimiz yanında yetki dönemine yönelik çalışmaları da içeren değerlendirmelerde bulundu.

Gündemin protokol konuşmaları çerçevesinde MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Yaşar Yıldırım, “Kurulduğu 30 yıldan beri ortaya koyduğu tavır ve duruşla Türk memurunun gönlünde taht kuran Türkiye Kamu-Sen, hem masada hem alanda bugüne dek sayısız kazanıma imza atan işte bu teşkilat ve bu teşkilatın mensuplarıdır. Türkiye Kamu-Sen bizlerin göz bebeğidir. Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri konusunda ortaya koyduğunuz tavır ile beraber milli meselelerde de sadece devletinden taraf olan bir Kamu-Sen her türlü övgünün üzerindedir. Bizler sizlerin her zaman desteği olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, sendikamızın istişare toplantısının kamu çalışanları adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarında söz alan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Önder KAHVECİ, “Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığı ve çeşitli formüller üzerinde durulduğu ifade edilmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak talebimiz, tüm güvencesiz sözleşmeli personelin 4/A’lı memur kadrolarına geçirilmesidir. Kadro verilmesi dışında 3+1 gibi uygulamalara karşıyız. Kamuda 4/B, vekil, geçici, kamu dışı, idari hizmet sözleşmeli, mevsimlik gibi tüm güvencesiz istihdam modelleri kaldırılmalı, bu kapsamda çalışanların tamamı kadroya geçirilmeli, Devletin asli ve sürekli görevleri ile kamu hizmetleri 4/A’lı, güvenceli memurlar eliyle gördürülmelidir.  Ülkemizde yarınından endişe eden, tayin, terfi, aile birliği gibi temel haklardan mahrum olarak çalışan tek bir kamu görevlisi dahi kalmamalı, güvencesiz çalışma modelleri kamu istihdam sisteminden çıkarılmalıdır. Bununla beraber gerçekleştirilen ek gösterge düzenlemesinin 2023 yılında yürürlüğe girecek olması nedeniyle önümüzde 3 aylık bir süre olduğunu varsayarak bu düzenlemenin aksayacak yönlerinin düzeltilmesi için taleplerimiz olan, bu noktada başta teknik hizmetler sınıfı ve genel idari hizmetler sınıfı çalışanları olmak üzere pek çok kamu çalışanının hak ettiği halde 3600 ek göstergeden faydalanamadığını, bazı meslek gruplarında mağduriyetler yaşandığını da dile getirerek, kadro derecesi bire gelmiş olan bütün kamu çalışanlarının  3600 ek göstergeden faydalanması gerektiğini, bu konuda bir düzenleme yapılarak 2023 yılında yaşanabilecek mağduriyetlerinin önüne geçilebilir.” dedi.

Toplantımıza konuk olan TÜRKAV Genel Başkanı Sayın Ebubekir KORKMAZ söz alarak, Türk Tarım Orman Sen ailesine toplantımızın hayırlı olması dileyerek, konfederasyonumuza bağlı tüm Sendikaların büyük bir camia olduğunu, Türkiye Kamu Sen’in kamu çalışanlarına her zaman yardımcı olduğunu ve yanında olacağını belirtti.

Akabinde söz alan, Tarım Reformu Genel Müdürü Sayın Burhan DEMİROK, Türk Tarım Orman-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısına katılmak üzere ülkemizin dört bir yanından gelen Şube ve İl Başkanları ile beraber tüm katılımcıları selamlayarak ve toplantının hizmet kolumuzda ki tüm kamu çalışanlarına hayırlara vesile olmasını diledi.

Protokol konuşmaları sonrası verilen aradan sonra Şubelerimizin üye sayıları ile ilgili ayrıntılı bir sunum da yapan Genel Başkanımız, mevcut üye sayımızın 15 Mayıs 2022 tarihinde ki yetki döneminde bir önceki yetki dönemi olan 15 Mayıs 2021 tarihine göre %34 artış gösterdiğini ve üye sayışımızın şu an itibari ile 17 bin bandına yükseldiğini ifade ederek bu başarıda emeği geçen tüm teşkilat yöneticilerimize, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür etti. Gelecek yetki dönemi olan 15 Mayıs 2023 için hedeflerimizin yetkili olmak olduğunu ifade eden Demirci, “Bu hedefi gerçekleştirmek için, teşkilatımızın önümüzdeki süreci çok verimli değerlendireceğine inancımız tamdır” dedi.

Öğleden sonraki bölümde öncelikle toplantıya katılan Şube Başkanlarımız ve İl Başkanlarımız ayrı ayrı söz alıp, görüş, düşünce, talep ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantının son bölümü, Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarımızın genel değerlendirmesi ve delegasyon tarafından sorulan sorulara cevap bölümü ile tamamlanarak genel istişare toplantımız sonuçlandırıldı.

Günün akşamında ise yine Şube ve İl Başkanlıklarımız heyetleri ile ayrı ayrı lokal toplantılara devam edildi.

Yoğun bir çalışma ve başarılı bir organizasyon ile 1 gün süren Türk Tarım Orman Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı 7 Mart 2022 Cuma günü sona erdi.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar