27.3 C
Ankara
Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaHaberlerKamusen'den HaberlerCumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Kamu-Sen Hatıra Ormanımızın İlk Fidanlarını Toprakla Buluşturduk

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Kamu-Sen Hatıra Ormanımızın İlk Fidanlarını Toprakla Buluşturduk

 

Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu olarak Milli Mücadele Şehitleri adına yaptırdığımız hatıra ormanımızın fidan dikim törenini bugün büyük bir heyecanla gerçekleştirdik.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ankara Kızılcahamam Bağören Köyü mevkiinde geniş bir alanda kurulan hatıra ormanımıza binlerce fidan dikilirken, törene başta Genel Başkanımız Önder Kahveci olmak üzere, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yöneticilerimiz katıldı.

KAHVECİ: ÇABAMIZ GELECEK NESİLLERE YEŞİL BİR TÜRKİYE BIRAKMAK

Türkiye Kamu-Sen Hatıra Ormanının fidan dikim töreninde konuşan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “Vatanı sevmek yeşili sevmekle başlar… düsturuyla hareket eden konfederasyonumuz gelecek nesillerimize daha yeşil bir Türkiye bırakmak için harekete geçmiş ve bugün başkent Ankara’da binlerce fidanı toprakta buluşturmuştur.

Atalarımızdan emanet aldığımız bu cennet vatanı çocuklarımıza, torunlarımıza daha güzel ve daha yeşil bırakmak adına çaba sarf ediyoruz.

Ağaç ve yeşil sevgisinin küçük yaşlarda başlaması ve İlkokulda mutlaka evlatlarımıza aşılanması gereklidir. Büyüklerimiz bizler çocukken, ağaçları korumamız gerektiğini öğretirken, “Yaş kesmeyin, yaş kesmek ağaç kesmek demektir” dediler. Bu hissiyat ve öğretilerle büyüyen bizler şimdi aynı hassasiyeti çocuklarımıza ve torunlarımıza vermeliyiz.  Bugün Dünya’da ve Türkiye’de bir susuzluk sorunu baş gösteriyorsa bunun nedenlerinden birisi de ormanlarımızı hoyratça kullanmamızdır.

İklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın dünyamızı her geçen gün tehdit ettiği şu günlerde bir fidanın gelecek için ne ifade ettiğini çok daha iyi anlayabiliyoruz. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanların yıllar sonra kocaman bir ormana dönüşecek olması bizleri son derece heyecanlandırmaktadır.

Kökleri Anadolu coğrafyasından filizlenen Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyona imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Türkiye Kamu-Sen Hatıra Ormanı’nda emeği geçen tüm arkadaşlarıma, bugün burada elleriyle her bir fidanı toprakta buluşturup su veren tüm yöneticilerimize teşekkür ediyor, ormanımızın yüzyıllar boyu yaşamasını temenni ediyorum” dedi.

YAŞAR YILDIRIM: TÜRKİYE KAMU-SEN HATIRA ORMANI HAYIRLI OLSUN

Hatıra Ormanı fidan dikim törenimize katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım ise, “Çalışma yaşamının her sorununu çözmek için uğraş veren ve hak mücadelesinin tek adresi olan Türkiye Kamu-Sen’in bir taraftan da gelecek nesillerimize yeşil bir vatan bırakmak adına yaptıkları bu girişimler takdire şayandır. Vatanını sevmek sadece sözle değil icraatla ortaya konulmalıdır. Türkiye Kamu-Sen vatan sevgisini her daim en güzel biçimde ortaya koyan nadide bir sivil toplum kuruluşudur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar