27.3 C
Ankara
Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriDeprem Yaralarını Hep Birlikte Saracağız

Deprem Yaralarını Hep Birlikte Saracağız

DEPREM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

DEPREM YARALARINI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli ortaya çıkan deprem felaketinde Hizmet Kolumuzda şu ana kadarki belirlemelere göre farklı kurumlarımızdan ve farklı meslek gruplarımızdan 122 canımızı yitirdik. Yüzlerce de yaralımız var. Bahse konu şehitler içerisinde 12 üyemiz de Rahmet-i Rahman’a kavuşmuştur.

Deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Yararlılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu rakama, kendi hayatta olan meslektaşlarımızın yitirdiği birinci ve ikinci derece akrabalarından kaybettikleri dahil değildir.

Depremde evini barkını yitiren, çalıştığı kurum yerle bir olmuş, deprem nedeni ile ağır derecede psikolojik travmalar yaşayan; deprem mağduru binlerce meslektaşımız var.

11 İlimizi doğrudan etkileyen afet, ülkemiz için yüzyılın felaketi olup, dünyadaki yıkıcı afetler listesinde 3. sıradadır.

Deprem mağdurlarımızın mağduriyetini giderebilmek, deprem yaralarımızı sarmak adına başta devletimiz olmak üzere, her birimize yük ve sorumluluk düşmektedir.

Bizler Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen, Konfederasyonumuza bağlı Sendikamız Türk Tarım Orman Sen başta olmak üzere tüm Sendikalarımız ve Türkiye genelinde faal Şube ve İl Başkanlıklarımız ile birlikte, depremin ilk gününden itibaren bölgeye ayni ve nakdi yardım sağlama gayretindeyiz. Depremin ikinci gününden itibaren Konfederasyonumuza bağlı Sendikalarımızın Genel Başkanları ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, deprem alanının tamamına yönelik ziyaret programı gerçekleştirdik. Ziyaret programlarımızda deprem sonucu ortaya çıkan durumun yerinde görülmesi, ihtiyaçların yerinde tespiti, deprem yardımlarının koordinasyonu ve deprem şehitlerimize yönelik taziyelerimizin sunulması olarak planlanmıştı. Bu anlamda Türk Tarım Orman Sen Genel Merkezi olarak 3 kişilik Genel Merkez Heyetimiz Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Hatay İllerinde 4 günlük bir ziyaret programı gerçekleştirilmiştir. Aynı dönemde Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizden iki Genel Başkan Yardımcımız da Ankara’da kalarak, tüm deprem alanında görev yapan yöneticilerimiz ve üyelerimize ulaşarak durum tespiti yapmışlardır.

Halihazırda aileleri ile birlikte deprem bölgesinden ayrılmak zorunda kalan üyelerimizin barınmasına yönelik Ankara ve İstanbul misafirhanelerimiz faal hizmet vermekte ayrıca deprem bölgesi dışına çıkmak zorunda kalan tüm üyelerimize, barınma ve karşılaştıkları diğer problemlerinin çözümüne yönelik Türkiye genelindeki Şube ve İl Başkanlıklarımız ile beraber çalışmalar yürütülmektedir.

Acı, hepimizin ortak acısıdır.

Gün, birlik olma günüdür.

Tüm yaralarımızı, birlik ve bütünlük çerçevesinde en kısa zamanda aşacağız.

Allah, deprem şehitlerimize rahmet eylesin, Yaralılarımıza acil şifalar ihsan eylesin.

Rabbim, millet olarak deprem sendromunu bir an önce atlatmayı nasip etsin.

Milletimizin başı sağ olsun.

Ahmet Demirci

Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı

Yönetim Kurulu Adına

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar