30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriHaklı Talebimiz Olan TİGEM’de Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Süreç...

Haklı Talebimiz Olan TİGEM’de Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Süreç Başladı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatları genelinde yetkili Sendika olarak, TİGEM ve sendikamız arasında 2022 Ekim ve 2023 Nisan döneminde gerçekleşen Kurum İdari Kurulu toplantılarında mutabakat sağladığımız; “TİGEM personeli için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının açılması” talebimizin hayata geçirilmesi için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün ilana çıkararak süreci başlatmıştır. Bu süreçle beraber TİGEM genelinde bir haklı talebimiz daha hayata geçmiş oldu.

TİGEM teşkilatında boş bulunan Teknik Şef, Şef, Şef Yardımcısı, Koruma ve Güvenlik Amiri, Koruma ve Güvenlik Amir Yardımcısı pozisyonları için görevde yükselme, Mühendis, Veteriner ve Tekniker pozisyonları için unvan değişikliği yapılmak üzere liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde hizmetin gerekleri ve personel plânlaması esas alınarak Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği çerçevesinde “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” yapılacaktır.

Sınav başvuruları 17 Ekim 2023 Salı günü saat 14.00’te başlayıp 24 Ekim 2023 Salı günü saat 23.59 arasında E-Devlet üzerinden “Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” “Kariyer Kapısı” veya https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden giriş yaparak elektronik ortamda yapılacaktır. Posta veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Unvan Değişikliği sınavı, ilan edilen pozisyonlara yapılan başvuru sayısına göre Sınav Kurulunca alınan karar neticesinde açılacaktır. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına girecekler adaylar için ders notları İşletme Müdürlüklerinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefliğinden temin edilecek olup, başka bir yerde yayınlanmayacaktır. TİGEM teşkilatında çalışan tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını temenni eder, bundan sonraki hak mücadelemizin aralıksız olarak süreceğini beyan ederiz.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar