20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriKamu Veteriner Hekimleri Platformu’ndan Sendikamıza Ziyaret

Kamu Veteriner Hekimleri Platformu’ndan Sendikamıza Ziyaret

Kamu Veterinerlerinin Mağduriyetleri Konularındaki Talepler Masaya Yatırıldı.

Kamu Veteriner Hekimleri Platformu üyesi bir grup Veteriner Hekim, Kamuda görev yapan Veteriner Hekimlerin ekonomik ve mesleki mağduriyetlerini iletmek üzere Sendikamıza ziyarette bulundu.

22 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen ziyarette, Kamu Veteriner Hekimleri Platformu adına Dr. Sibel Baş, Dr. Hüseyin Yalçınkaya, Dr. Önder Sehar ve Hasan Biçer yer aldı.

Veteriner Hekimlerin mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik hak kayıpları, çalışma koşulları, ek gösterge adaletsizliği, özel hizmet tazminatı,  fiili hizmet, sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmeleri gibi bir çok konuya yönelik hazırlamış oldukları raporu Genel Başkanımız Ahmet Demirci’ye sundu. Ayrıca, ziyarette platform üyelerince bahse konu raporda yer alan problemler ve çözüme yönelik talepler ayrıntılı şekilde ifade edildi.

Genel Başkanımız Sayın Demirci, hizmet kolumuzda çalışan Veteriner Hekimlerin yaşamış oldukları sorunları ve çözüm önerileri noktasında geçmişten bu güne çalışmalarımızın olduğunu ve bu çalışmalarımızın başta Veteriner Hekimlerimizin en üst mesleki teşkilatı yöneticileri ve ilgili meslek grubumuz üyeleri tarafından takip edildiğini ifade etti. Bazı çalışmaların ilgili meslek örgütleri ve Sendikalarla yapıldığı, bazılarının ise Sendikamızca yürütülen bu çalışmaların amacı bahse konu meslektaşlarımızın problemlerine çözüm aramak amacı taşıdığı ve bu anlamda çözümün merkezi olan Tarım ve Orman Bakanlığımızın üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirdiğimiz her toplantıda bu konuların sözlü ve yazılı rapor şeklinde ilgili makamlara iletildiğini ifade edildiğini beyan Demirci, ayrıca Türkiye Kamu Sen olarak benzer mağduriyetler yaşayan tüm mesleki grupların geçmişe esas var olan denge durumunu günümüz şartlarında uğradığı olumsuz değişimleri de giderecek şekilde geniş bir anlamda yapıldığını beyan etti.

Ayrıca Sayın Demirci, yeni atanan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya hayırlı olsun ziyaretimizde de konuyu gündeme getirdiklerini; Kamu Veteriner Hekimleri ve Kamu Mühendisleri gibi meslek gruplarımızın merkez ve taşrada yaşamış oldukları sorunlara yönelik Sendikamız ve Konfederasyonumuzca üretilen çözüm önerilerini sözlü olarak Sayın Bakan’a ilettiklerini beyan etti.

Bundan sonraki süreçte de Kamu Veteriner Hekimleri Platformu ve Sendikamız arasında bahse konu mağduriyetlerin giderilmesi için ortak çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar