20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriMeslektaşlarımıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

Meslektaşlarımıza Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

Geçen ay Osmaniye’de, bu gün Çorum’da Su Ürünleri Denetimi yapan meslektaşlarımıza haince saldırılar gerçekleşmiş ve arkadaşlarımız darp edilerek görevleri başında can tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlardır.

Bu girişimleri şiddetle kınıyoruz ve meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi arz ediyoruz.

Meslektaşlarımıza yönelik girişilen her iki eylem görevi başındaki memura mukavemet, memuru tehdit olmaktan çıkmış, doğrudan meslektaşlarımızın canına kastetme girişimine dönüşmüştür.

Bu tür olaylara karşı Kamu İdarelerinin, yargı ve kolluk ekipleri ile birlikte anında müdahale etmesi şarttır. Aksi halde kamu görevi yapmak imkansız hale gelecektir. Bu tür canına kastedilen ve canı yanan Kamu görevlileri, nefsi müdafaa yoluna gitmek zorunda kalacaktır.

Sendika olarak Kamu adına görev yapan tüm yetkilileri uyumamaya, bu tür ahlaksızca ve şerefsizce cana kast eden küstahlara karşı biran önce harekete geçmelerini ve bahse konu şerefsizlerin yaptıklarını burunlarından getirmelerini bekliyoruz.

Türk Tarım Orman Sen olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu tür girişimlere karşı idari ve adli olarak meslektaşlarımızın yanında ve desteğinde olacağımızı kamuoyuna duyurur, başta Şube Müdürümüz olmak üzere tüm meslektaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi arz ederiz.

Ahmet Demirci

Genel Başkan

Yönetim Kurulu Adına

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar