16.5 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTarım ve Ormanı Bakanı Kirişci’ye Ziyaret

Tarım ve Ormanı Bakanı Kirişci’ye Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ makamında ziyaret edildi.

Sendikamız Merkez Yönetim Kurulunca yeni göreve atanan Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ makamında ziyaret edildi.

21 Mart 2022 Pazartesi günü saat 10:30’da gerçekleşen ziyaret ve akabindeki toplantıya, Sendikamız Adına Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci, Sendikamız Genel Başkanı Sayın Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Buyruk, Erdal Polat, Gürkan Bozkurt ve Hasan Nuri Akça, Bakanlık Heyetinde ise Sayın Bakan’ın yanında geçmiş Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ve Danışman Heyeti katılmıştır.

Diğer yandan hizmet kolumuza bağlı bakanlık bünyesinde bulunan hizmet birimlerinin merkez ve taşra teşkilatlarında yaşanan personel eksiklikleri ve Bakanlık Bürokrasisinde yaşanan ehliyetsiz ve liyakatsiz yönetim şekillenmesi yanında Sendikal ayrımcılık başta olmak üzere raporda yer alan her bir konu başlığı ayrı ayrı olmak üzere tek tek istişare edilerek, Sendikamızın bu konulardaki çözüm önerileri Sayın Bakan’a sunuldu.

Sayın Bakan ise, ziyaret vesilesi ile yaptığı değerlendirmede Türkiye Kamu Sen’i iyi bildiğini, Türkiye Kamu Sen İlke ve Duruşu’nu tam da ülkenin dar boğazdan geçtiği bu dönemde birleştirici, problem tespit edici ve problem çözücü olduğunu bu nedenle Türkiye Kamu Sen’in 500 bini aşkın üyesi ve üyelerinin aileleri ile beraber önemli bir toplumsal duyarlılık merkezi olduğunu bildiğini, Türk Tarım Orman Sen’in ise hizmet kolumuzun dokunduğu 86 milyonluk nüfusumuzla eş değer iş yükü ve sorumluluk taşıdığını ifade etti.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Tarım Orman Sen’in Tarım ve Orman Bakanlığının yönetiminde en önemli paydaşlardan biri olduğunu ve Cumhur İttifakı anlayışı ile 2023 vizyonuna hazırlandığımız bu dönemde bahse konu geçmiş dönemde yaşanan problemlerin bu dönemde yaşanmaması hususunda teşkilatına her türlü uyarı ve telkinlerini ileteceğini ve bu olumsuzluklara kendi döneminde müsaade etmeyeceğini bildirdi.

Bakanlıkta yaşanan çalışma hayatı ile ilgili problemler konusunda doğrudan kendisi ile iletişim kurmamızı tavsiye eden Sayın Kirişci ayrıca, bakanlığın yönetimi, alması gereken tedbirler ve öneriler konusunda Sendikamızın görüş ve tavsiyelerine her zaman ihtiyaç duyacağını ifade ederek, sendikanın görüş ve önerilerini davet beklemeden de doğrudan kendisine iletilmesini talep etti.

Bakan Sayın Kirişci ziyareti sonrası geçmiş Bakanlık müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Nihat Pakdil ile kısa bir değerlendirme toplantısı yapılarak Bakanlığın önümüzdeki çalışma konuları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Önder Kahveci hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra Türkiye Kamu Sen, Sendikalarımız ve Türkiye Kamu Sen’in sendikal duruşu hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Ardından söz alan Genel Başkanımız Ahmet Demirci, yine Sayın Bakan’a Sendikamız adına hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra hizmet kolumuzda yaşanan problemler ve beklentiler ile Sendikamız çalışma konuları ve Sendikal mücadelemiz hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Ziyaret vesilesi ile hizmet kolumuzda yaşanan Kamu Çalışanlarımızı doğrudan ilgilendiren problemlere yönelik Sendikamız AR-GE birimince hazırlanan ekteki genel değerlendirme raporu Sayın Bakan’a sunuldu. Bunun dışında Sayın Bakan’ın bizzat Genel Başkanımızdan talep ettiği ve Bakanlık çalışma alanı içerisinde Sendikamızca tespit edilen mesleki anlamdaki problemlerin çözümüne esas “kısa ve orta vadeli” alınabilecek acil önlemler konusunda da Sayın Bakan’a bir sunum yapıldı.

Sayın Bakanımıza Sunulan Raporumuz

BAKANLIK-RAPOR-2022-

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar