16.5 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTKDK Destek Personeline Hayırlı Olsun

TKDK Destek Personeline Hayırlı Olsun

Hizmet Kolumuza bağlı TKDK’ da görev yapan kamu görevlilerimizden Destek Personelinin bir problemi daha çözüme kavuşuyor.

Hizmet kolumuzun önemli bir bileşeni, Türkiye’nin AB sürecinde ara kurum olarak oluşturulan ve üyeliğin gerçekleşmesi durumunda ÖDEME AJANSI olarak planlanan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 10 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Avrupa Birliği sürecinde yaşadığımız inişli çıkışlı gelişmeler, başlangıçta da var olan ve gitgide büyüyen personelin çalışma statüsü başta olmak üzere pek çok ekonomik ve sosyal problemlerini gün yüzüne çıkarmış, sendikamızın çözüme yönelik çalışmalarına sıkça konu olmuş ve bu konulardaki mücadelemiz hız kesmeden devam etmektedir.

Geçmiş dönemlerde gerçekleşen taşeron çalışanların kadroya aktarılması ve yakın dönemde yaşanan işçi toplu sözleşmeleri sonrası memur-işçi ücret skala adaletsizliği konusu, sendikamız ve konfederasyonumuzca yoğun olarak gündemde tutulmuş ve ilgili-yetkili her birime çözüm taleplerimiz ile birlikte iletilmiştir. Bu çabalarımız sonuçlarından biri olarak TKDK Destek Personelinin taban maaşlarına 5000 TL düzeyinde bir iyileştirme çalışması Sayın Bakan Vahit Kirişci’nin imzası ile uygulama aşamasına gelmiştir.

Yapılan uygulamanın tüm TKDK Personelinin ekonomik, sosyal ve statü problemlerinin de çözümüne örnek teşkil etmesini dileriz.

Özellikle 15 Temmuz süresi ve 2023 yılı Ağustos Ayı Toplu Sözleşme sürecinde benzer müjdeli haberler duyabilmek adına mücadelemiz devam etmektedir.

Ahmet Demirci

Genel Başkan

Yönetim Kurulu Adına

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar