30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTürk Mühendisler Derneği’nin Çalıştayına Katılım Sağladık

Türk Mühendisler Derneği’nin Çalıştayına Katılım Sağladık

Türk Mühendisler Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye Yüzyılında Mühendisler” konulu çalıştaya MHP Gnl Bşk Yrd ve Ankara Mv. Yaşar Yıldırım, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanımız Ahmet Demirci, konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri ile birlikte katılım sağladık.

01 Haziran 2024 günü saat 10:30 başlayan çalıştayın açılış konuşması yapıldıktan sonra protokol konuşmalarında;

Söz alan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Önder Kahveci, meslek teşkilatlarının amacı; mesleğin sorunlarını çözmek, bu vesileyle devletimize, milletimize faydalı işler yapmak, yararlı olmaktır.

Ancak; bugün maalesef meslek teşkilatları; bir iki istisna hariç; bölücülüğün, devlete ve vatana ihanetin adresi ve merkezi olmuş durumdalar.

İnanıyoruz ki; Türk Mühendisler Derneği bu alanda milli ve yerli çatı bir meslek teşkilatı olarak üzerine düşeni yapacak, Türk Yüzyılına Türkiye Yüzyılına mührünü vuracaktır.

Konuşmacılar, Türk Mühendislerin önemine vurgu yaparak bahse konu fikir birliğinde sözlerini tamamladılar.

Çalıştayın öğlenden sonraki programında Türkiye Yüzyılında Mühendisler Sorunlar ve Çözüm Önerileri konulu oturuma geçildi.

Genel Başkanımız Demirci, “Maaş ve Özlük Hakları” başlıklı ülkemizdeki kamu çalışanı Mühendislerin sosyo-ekonomik hak kayıpları hakkında geçmişten günümüze gelinen noktada Mühendislerin ülkemiz için olan değerlerinin kaybettirildiğini, esas değerlerinin tam karşılığının bulunamaması noktasında değerlendirmelerde bulunarak Türkiye Kamu Sen olarak hak kayıplarının giderilmesi yönünde çözüm önerilerini ifade etti.

Programın devamında, soru cevap bölümüne geçilerek, katılımcıların sorularına cevap verilerek iyi temenni dileklerinde bulunuldu.

Çalıştayın bu anlamda hayırlara vesile olmasını diler, TMD Genel Başkanı Yaşar Yekebağcı ve ekibine başarılar diliyoruz.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar