14.8 C
Ankara
Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTürk Tarım Orman Sen 30 Yaşında

Türk Tarım Orman Sen 30 Yaşında

Genel Başkan Ahmet Demirci, Türk Tarım Orman-Sen’in 30’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türk Tarım Orman Sen 30 YaşındaTürk Tarım Orman Sen ve kardeş sendikalarımızın kurucular kurulları ile ilk çoban ateşini yaktığımız 18 Haziran 1992 yılının üzerinden tam 30 yıl geçti.

Biz ilk gün mücadeleye başlarken, “Yerli olacağız, milli olacağız, ilkeli olacağız, kısaca; farklı olacağız” demiştik. Ve bu farkımızı 30 yıldır korumayı başardık ve farkımız ile bu güne kadar başta kamu çalışanlarımız ve emeklilerimiz olmak üzere tüm toplum kesimlerinin umudu olduk. Yetmedi, zor ve kaos günlerinde ülkenin ve milletin umudu olduk.

Her sendikamızın ve konfederasyonumuzun kuruluş aşamasındaki belge ve evrakları açıktır, ortadadır. Bu gün olduğu gibi taa ilk günlerde de hep şeffaftık. Bizim sendikal mücadelemiz ülkemizdeki kamu çalışanları sendikal mücadelesinin amiral gemisidir. İlk kurulanı ve tarih başlatanıdır. Bize özenen ya da bizi taklit etmeye çalışan bazı sendikamsı yapılar bu günlerde, ülkemizdeki memur sendikacılığının başlangıç tarihini bile sulandırarak, kendilerini Türk Tarım Orman-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’in önüne koymaya çalışmaktadırlar. Ancak resmi evraklar, geçmiş yargı süreçleri ve en önemlisi memurun bildiği tarih hala diridir, ortadadır.

Geride bıraktığımız 30 yılda kamu çalışanlarına karşı ödevimiz, milletimize karşı sevgimiz, ülkemize olan borcumuz, hizmet kolumuzda yürüttüğümüz mücadelemiz aynı ile devam etmektedir.

“Türkiye Sevdamız Ekmek İçin Kavgamız” diyerek çıktığımız bu yolda, tüm teşkilat yöneticilerimizin ve üyelerimizin, meşalemizi daha da yükseklere çıkaracağına eminiz.

Çünkü Türkiye Kamu-Sen’li olmak, Türk Tarım Orman Sen’li olmak, HAK İÇİN HAK’KIN VE HAKLININ YANINDA OLMAKTIR.

Bizler bu güne kadar olduğu gibi, çalışanın gür sesi olmaya, her zaman ve şartta hakkı savunmaya devam edeceğiz. Hak, haklının oluncaya dek mücadelemizi sürdüreceğiz. Geçmişten gelen bu inanç, azim ve kararlılık teşkilatımızın her kademesinde mevcuttur.

Kurulduğu günden bugüne sendikamıza destek veren tüm üyelerimize ve bu mücadelede sorumluluk alan tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Ebediyete irtihal eden dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Türk Tarım Orman Sen, Türkiye Kamu Sen ve Sendikalarımız var oldukça, devletimiz ve milletimiz de var olacaktır. Tüm memurlarımızın bu algı ve anlayış ile ailemiz içerisindeki şerefli yerlerini almaları en önemli beklentilerimizdendir.

Bu vesile ile 30. Kuruluş Yıldönümümüzün vatanımıza, milletimize, sendikal harekete, kamu çalışanlarımıza ve tüm teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni eder, nice kuruluş yıldönümlerine erişmeyi Yüce Allah’dan niyaz ederiz.

“HAKLI DAVA, GÜÇLÜ SENDİKA”


Ahmet Demirci

Türk Tarım Orman Sen

Genel Başkanı

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar