20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriYeni Kurulan Muğla Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulunu coşkuyla gerçekleştirdik

Yeni Kurulan Muğla Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulunu coşkuyla gerçekleştirdik

12 Mart 2023 pazar günü Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, toyumuza büyük destekler veren Türk Tarım Orman-Sen Teşkilat mensuplarımız, kardeş teşkilatlarımızın kıymetli yöneticileri ve büyük destek gördüğümüz üyelerimizin katılımı ile 34 Nolu Muğla Şube 1. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızla başlattığımız Kongremizin başta kamu çalışanlarına, Muğla’mıza, teşkilatımıza ve üyelerimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz eder katılım sağlayan tüm haziruna ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Muğla Şube Kongremizi yaptığımız bu özel günde Milli Şairimiz, Meslek büyüğümüz Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, hürmetle anıyoruz. 12 Mart 1921 yılından beri arzı arşı süslercesine söylediğimiz  İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102.Yılı Türk İstikbali’ne talip, Türk İstiklali’ne meftun olanlara kutlu olsun diyoruz.

Deprem felaketi ile boğuştuğumuz bu günlerde tüm deprem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Türkiye Kamu-Sen bir davanın, bir hak mücadelesinin, bir inancın adıdır.

Bizler; Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen ailesi olarak 1992 yılında ortaya koyduğumuz

“Bizim ilkemiz, Önce Ülkemiz”

Milli ve Manevi değerlerimizden asla taviz vermeyen, çalışan, üreten, yol gösteren, ancak hakkettiğini mutlaka alan bir sendikal anlayış ile tüm kamu çalışanlarını kucaklayan bir düstur ile  sendikacılık mücadelemize kesintisiz devam etmekteyiz.

Dili, dini, mezhebi, etnik kökeni, siyasi görüşü ne olursa olsun, kaygısı vatan, devlet, millet, memleket  sevdası olan; hizmet kolumuzun tüm çalışanlarını, kendi haklarını savunmaya, haklı mücadelemize omuz vermeye davet ediyoruz.

2012 yılından bu güne, kamu çalışanları adına yetki kullanan Malum “Sarı Sendikal” anlayış tarafından yürütülen 6 toplu sözleşmenin kamu çalışanlarının haklarının feda edilmesinde ne kadar gaflet yada hıyanet içerisinde olduğu, tüm kamu çalışanlarının ve kamuoyunun hafızasına kazındığı bir gerçektir. 

Bu nedenle kamu çalışanları haklı isteklerini talep eden, iradesini kimseye peşkeş çekmeyen, teslim olmadan masaya oturacak, kamu çalışanlarını doğru temsil edecek bir sendikal mücadeleye yeniden ve acilen ihtiyaç duyulduğu apaçık ortadadır.

Bugün ki toyumuz da bunun bir göstergesidir.

Önümüzdeki yakın süreçte bir çok yeni şube daha kurarak Kamu Çalışanlarının hizmetine sunacağımızın müjdesini buradan haykırıyoruz.

Gelecek yıllarımızda ekonomik, sosyal ve mesleki haklarımızda daha fazla kayıp yaşamama adına, 15 Mayıs itibari ile yapılacak üyelik sayımları için sendikamıza verilecek her destek Türk Memur hareketine büyük fayda sağlayacaktır. Bu yetkilendirme öncelikle şahsınız ve tüm kamu çalışanlarının hak ve hukuku için önemli bir dönüm noktası olacaktır.

Yetkili ve etkili bir sendikacılığın nasıl yapılacağını, toplu atan yüreklerin oluşturduğu gücün ne kadar etkili olabileceğini malum sarı sendika yöneticilerine, tüm Türkiye’ye ve kamu çalışanlarına hep birlikte göstereceğiz.

Türkiye Kamu-Sen, Türk Tarım Orman-Sen bir sendikadan öte yürekleri birlikte çarpan kocaman bir ailenin adıdır. Bu aile istikrarlı bir biçimde Cenab-ı Allah’ın izni ve siz değerli dava arkadaşlarımızın desteği ile her geçen gün büyümektedir.

Hak mücadelemize vermiş olduğunuz ve vereceğiniz tüm desteklerden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz. 

Bizler kimseyi ezerek, baskı altına alarak üye yapmadık ve yapmayacağız.

Bizim ezilmiş insanlara ihtiyacımız yoktur. Bu milletin üyelerimiz gibi başı dik bir bayrak gibi duruş sergileyen insanlara ihtiyacı vardır. 

Sendikacılığımızı, saygıyı esas alarak ortaya koymaya devam edeceğiz.

Devrin adamı değil her devirde adam olmanın özünü beyinlere kazıyacağız.

Biz hak yolunda mücadelemize kesintisiz devam edeceğiz. Bu vesile ile yeni kurulan Muğla Şubemizin bölgemize, Muğla’mıza, kamu çalışanlarımıza hayırlar getirmesini yüce yaradandan niyaz eder emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sevgi, saygı ve hürmetlerimizi sunarız.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar