20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriYüreğimizin Yandığı Alanlarda, Cefakar Meslektaşlarımızla Bir Aradayız

Yüreğimizin Yandığı Alanlarda, Cefakar Meslektaşlarımızla Bir Aradayız

Ülkemizin akciğerlerinin sönmesine sebep olan ve iki hafta önce 12 ilimizde aynı anda ve yoğun olarak ortaya çıkan orman yangınlarının hala devam ettiği Muğla İlimizi ziyaret ettik.

Genel Başkan Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılarımız Sebahattin Öztürk ve Mustafa Buyruk’tan oluşan ve Sendikamız yanında Konfederasyonumuz Türkiye Kamu- Sen adına da görev alan Heyetimiz, Muğla İlimiz sınırları içerisinde Milas, Bodrum ve Köyceğiz yangınlarında koordinasyon görevi yürüten Bakanlık ve OGM üst düzey Yöneticileri, söndürme faaliyetinde aktif olarak ve cansiperane görev yapan Ormancılık Meslek çalışanlarımıza ve diğer görevlilere desteğimizi iletmek için alanlardayız.

Ziyaret çerçevesinde ilk olarak yangının devam ettiği ancak ziyaretimizi gerçekleştirdiğimiz zaman dilimi içerisinde tamamen söndürülen, soğutma faaliyetine geçilen, Milas İlçesine bağlı Ören bölgesindeki yangının söndürülme işleminin organize edildiği Fesleğen Köyü’ndeki yangın koordinasyon merkezi ziyaret edildi.

Ziyarette, alanda bizzat heyetimizce yapılan tespitler yanında, alanda görev yapan Bakanlık ve OGM üst düzey yöneticileri, yangında görev alan sendika temsilcimiz ve üyelerimizden yangın ile ilgili bilgiler alındı.

Ziyaretin ilk gününden de anlaşıldığı üzere, yangının bölgede ekolojik ve sosyal anlamda büyük bir tahribat oluşturduğu görülmektedir. Ortaya çıkan tahribatın telafi edilebilmesi adına gerek sendikamız ve gerekse konfederasyonumuz tarafından imkanlarımız dahilinde her türlü destek ve katkının sağlanacağı kamuoyuna açıklanmıştı. Bu çerçevede, bu gün yapılan ve bu hafta içerisinde Muğla, Antalya ve Mersin İllerimize bağlı afet bölgelerimizde de devam edecek ziyaret programında aynı amaca yönelik tespitler yapılacak olup, afetin ortaya çıkardığı tahribatın önlenmesi adına neler yapılabileceği, Sendikamız ve Konfederasyonumuzca hangi konularda müdahil olunabileceği, bir rapor halinde ortaya konulacaktır.

Bahse konu ziyaretin ilk durağında da görüldüğü üzere, Ormancılık Meslek Çalışanlarımız her türlü tehlikeyi göze alarak, gece gündüz demeden, cansiperane mücadele etmektedirler. İnsan üstü çaba gösteren, manipülasyon içeren haberlere aldırmadan, görev yapan meslektaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür eder, minnettarlığımızı arz ederiz.

Yarın ve takip eden 4 gün içerisinde yukarıda bahsedilen ziyaret ve çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Allah Vatanımızı, Milletimizi ve Devletimizi her türlü afet ve musibetlerden korusun.

Allah beterinden saklasın.

Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar