30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriKardeş Sendikamız Ziyaretimize Geldi

Kardeş Sendikamız Ziyaretimize Geldi

Sendikamız Türk Tarım Orman Sen’in daveti üzerine Azerbaycan Kend Teserrufatı Nazirliyi Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı (Azerbaycan Tarım Bakanlığı Çalışanları Sendikası), Sendikamıza ziyarette bulundu.

4 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşen ziyarette, tanışma, Türkiye ve Azerbaycan’daki hizmet kollarımız ile ilgili genel durumlar ile çalışanlarımızın ekonomik, mesleki ve sosyal konularındaki durumları istişare edildi.

Ziyarette, Azerbaycan tarafı olarak; Kend Teserrufatı Nazirliyi Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı Genel Başkanı Sayın Fuad MEMMEDOV, Genel Teşkilatlandırma Sorumlusu Sayın Anar TAGİYEV ile Genel Mali Sekreter Sayın Mehman MEMMEDOV ve Sayın Rahman VALİYEV katılım sağlamışken, sendikamız adına ise ev sahipliğini Genel Başkanımız Sayın Ahmet DEMİRCİ, Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Mustafa BUYRUK ve Sayın Gürkan BOZKURT yapmışlardır. Ziyarette Azerbaycan Kend Teserrufatı Nazirliyi Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı Genel Başkanı Sayın Fuad MEMMEDOV tarafından sendikamızın kuruluşunun 30. Yılı münasebetiyle bir tebrik plaketi Genel Başkanımız Ahmet DEMİRCİ’ye sunulmuştur.

Ziyaret vesilesiyle heyetler arası yapılan görüşmelerde, Türkiye ve Azerbaycan tarım ve ormancılık alanlarında benzer çalışma koşullarına sahip Sendikamız ve Azerbaycan Kend Teserrufatı Nazirliyi Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi, Sendikal tecrübelerin paylaşılması, yürütülecek ortak çalışma konularının belirlenmesi amacıyla bir protokol imzalanması sonucunda bahse konu birlikteliğin kurumsal bir yapıya kavuşturulması fikri ortaya atıldı. Ayrıca, bu birlikteliğin Türk Dünyası ve Bölge Ülkeleri de kapsayacak şekilde geliştirilmesi konularında prensip kararı alındı.

Diğer yandan, bahse konu ikili işbirliği protokolü için Ankara’da yapılan bu ilk görüşme sonrası bir protokol taslağı hazırlanması,  2022 yılı sonuna kadarki bir süreç içerisinde ve en kısa sürede Bakü’de organize edilecek ve yine iki heyet arasında yürütülecek bir toplantı sonrası iki Sendika arasında işbirliği protokolünün imzalanmasına yönelik görüş birliğine varıldı.

İkili işbirliği protokolünün tamamlanması süreci sonrasında ise protokol kapsamının tüm Türk Dünyası ve bölge ülkelerinin tarım, orman, gıda ve ekoloji alanlarında faaliyet gösteren tüm sendikalara da açılabilmesi için katılım çağrısı yapılması konularında da ortak kanaat ortaya konulmuştur.

Türk Tarım Orman Sen ile Azerbaycan Kend Teserrufatı Nazirliyi Birleşmiş Hemkarlar İttifaqı arasında gerçekleştirilecek olan ve Türk Dünyası ve bölge ülkelerinin tarım, orman, gıda ve ekoloji alanında faaliyet gösteren, sendikalar arasında yapılacak bahse konu iş birliği çalışmalarımızın, tüm çalışanlarımıza, teşkilatlarımıza ve ülkelerimize hayırlar getirmesini dileriz.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar