33.6 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriBaşkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Başkanlar Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Sendikamız Türk Tarım Orman Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Nevşehir Kozaklı’da gerçekleştirildi.

Şubelerimizin 7. Olağan Genel Kurulları ve akabinde yapılan Sendikamız Genel Merkez 7. Olağan Genel Kurulu sonrası, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve Şube ve İl Başkanlıkları Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirilen “Tanışma ve İstişare Toplantısı” 2 Mart 2022 Çarşamba günü Kozaklı Sanitas Termal Otelde başladı.

Otele giriş sonrası bazı Şube ve İl Başkanlıkları heyetlerimizle ayrı ayrı gerçekleştirilen lokal toplantılar sonrası, 3 Mart 2022 Perşembe günü tüm heyetin katılımı ile Genel İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılışı, Sendikamız İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Buyruk tarafından yapıldı. Açılış konuşmasında toplantının gündemi, amaç ve gerekçesi ile geleceğe yönelik yetki çalışmalarımıza esas Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun beklentilerini ifade etti.

Sonrasında söz alan Genel Başkanımız Ahmet Demirci, sendikal mücadelede geçen 30 yıl, Sendikal mücadelemizde bugüne kadar kazanımlarımız, hedef ve beklentilerimiz yanında yetki dönemine yönelik çalışmaları da içeren ayrıntılı değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Şubelerimizin üye sayılarımız ile ilgili ayrıntılı bir sunum da yapan Genel Başkanımız, mevcut üye sayımızın bugün itibarı ile bir önceki Olağan Genel Kurula göre %51, bir önceki yetki dönemi olan 15 Mayıs 2021 tarihine göre %37 artış gösterdiğini ve üye sayısının 16 bin bandına yükseldiğini ifade ederek bu başarıda emeği geçen tüm teşkilat yöneticilerimize, işyeri temsilcilerimize ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür etti. Gelecek yetki dönemi olan 15 Mayıs 2022 için üye hedefini ise 20 bin bandının üzerine çıkmak olarak ifade eden Demirci, “bu hedefi gerçekleştirmek için, teşkilatımızın önümüzdeki süreci çok verimli değerlendireceğine inancımız tamdır” dedi.

Öğleden sonraki bölümde öncelikle toplantıya katılan her yöneticimiz tek tek kendilerini tanıttı. Daha sonra Şube Başkanlarımız, İl Başkanlarımız, Şube ve İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ayrı ayrı söz alıp, görüş, düşünce, talep ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantının son bölümü, Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılarımızın genel değerlendirmesi ve delegasyon tarafından sorulan sorulara cevap bölümü ile tamamlanarak genel istişare toplantımız sonuçlandırıldı.

Günün akşamında ise yine Şube ve İl Başkanlıklarımız heyetleri ile ayrı ayrı lokal toplantılara devam edildi.

Yoğun bir çalışma ve başarılı bir organizasyon ile 2 gün süren Türk Tarım Orman Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı 4 Mart 2022 Cuma günü sona erdi.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar