30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet Haberleri7. Olağan Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

7. Olağan Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

Sendikamız Yeni Bir Kongre Heyecanı Yaşadı
19-20 Şubat 2022 tarihlerinde Ankara’da yapılan 7. Olağan Genel Kurulumuz tamamlandı.

Kongremize, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yaşar YILDIRIM, MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Sayın Doğan KÖZ, MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Sayın Mükremin KARA, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Sayın Abdullah YÜKSEL, TÜRKAV Genel Başkanı Sayın Ebubekir KORKMAZ, TÜRKAV Genel Sekreteri Zeki TOPBAŞ, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Önder KAHVECİ, Türk Haber Sen Genel Başkanı Sayın Yücel KAZANCIOĞLU, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Sayın Talip GEYLAN, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Sayın Nuri ÜNAL, Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Sayın M. Nurullah ALBAYRAK, Türk Enerji Sen Genel Başkanı Sayın Şuayip Deniz DEMİR, Türk Büro Sen Genel Başkanı Sayın Osman EKSERT, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Sayın Tuncay ERDEN, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Musa AKKAŞ, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN, Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selahattin DOLĞUN, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet DEMİR, Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları, daha ismini sayamadığımız yurdun dört bir tarafından gelen Şube Başkanlarımız, İl Başkanlarımız ile birlikte değerli delegasyonlarımız ve yoğun misafir katılımları ile gerçekleşen ve 2 gün süren Kongremiz tam bir şölen havasında geçti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yaşar YILDIRIM konuşmalarını yaparken

18 Şubat 2022 günü Delegelerimizin hemen hemen tamamının, Kongrenin yapıldığı Ankara-Maltepe İçkale Otel’e girişi ile başlayan Kongre sürecimiz 19 Şubat Cumartesi günü saat 10:00’da başladı.

Genel Başkan Yardımcımız Mustafa BUYRUK’un Kongre yeter sayı tespiti ve açılış konuşması ile açılan Kongremizde daha sonra Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile Sendika Genel Merkezimizin Şube ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile 4 yıllık sendikal çalışmalarımızın bulunduğu kısa bir film katılımcılara sunulduktan sonra devam etti.

Daha sonra Kongre Divan Heyetinin seçimine geçildi. Divan Başkanlığına Ordu Şube Başkanımız Hasan Ali YILMAZ, Başkan Yardımcılıklarına İzmir Şube Başkanımız Uğur İSTEK, Tekirdağ Şube Başkanımız Turgay KIRAN ile üyeliklere Ankara 1 Nolu Şube Başkanımız Şerife BEKTAŞ ve Ankara 30 nolu Şube Başkanımız Erol Gürkan IŞIN’ın önerildiği önerge oy birliği ile kabul edildi ve Kongre gündemi de oylanarak genel gündeme geçildi.

Divan teşekkülü sonrası teşekkür konuşması yapan Divan Başkanı Hasan Ali YILMAZ, Sendikamızın bugüne kadar gelişmiş Demokrasi ve Seçim Kültürünün altını çizerek, yapılacak Kongrenin mutlaka birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyeceğini, kongre sonrası oluşacak Yönetim ve diğer zorunlu organların Sendikamızın çıtasını daha da yukarıya çıkaracağını ifade ederek gündemin devamına geçti.

Kongrenin açılış konuşması Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ tarafından yapıldı. Genel Başkan Demirci, Kongre salonunda bulunan Delegelerimiz ve misafirlerimize yoğun katılımları için teşekkür etti.

25 yıllık Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen tarihi hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Demirci, “ Kurulduğumuz gün ortaya koyduğumuz temel ilke ve hedeflerden asla şaşmadan, Milli ve Manevi duruşumuzu hiçbir zaman bozmadan, Kamu çalışanlarından almış olduğu yetkiyi tamamen Hak ve Hukukun korunması adına kullanmaktan bir adım geri durmadan yürütmüş olduğumuz bu mücadelenin kutsiyetine inanarak; ilk günkü şevk ve heyecanla, kardeşlik duygumuzu Teşkilat Ruhu ile birleştirerek yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Ayrıca, son 4 yıllık çalışma periyodu içerisinde gelişen Siyasi ve Sosyal gelişmelerin altını çizen Demirci, gelecek döneme yönelik hedef ve çalışmalar hakkında da kısaca bilgi verdi.

Gündemin protokol konuşmaları çerçevesinde Genel Kurulumuza katılarak hayırlı olsun dileklerini ileten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Yaşar Yıldırım’da, teşkilat mensuplarımıza teşekkür etti. Yıldırım, “Kurulduğu 30 yıldan beri ortaya koyduğu tavır ve duruşla Türk memurunun gönlünde taht kuran Türkiye Kamu-Sen bugün beş sendikasının genel kurulu ile tam anlamıyla bir şölene imza atmaktadır.

Hem masada hem alanda bugüne dek sayısız kazanıma imza atan işte bu teşkilat ve bu teşkilatın mensuplarıdır. Türkiye Kamu-Sen bizlerin göz bebeğidir. Kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri konusunda ortaya koyduğunuz tavır ile beraber milli meselelerde de sadece devletinden taraf olan bir Kamu-Sen her türlü övgünün üzerindedir.

Bizler sizlerin her zaman desteği olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, sendikamızın genel kurulunu bir kez daha tebrik ediyor, yeni seçilen arkadaşlarımızı kutluyor, görevden ayrılanlara ise teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Protokol konuşmalarında söz alan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Önder KAHVECİ, başkent Ankara’da farklı otellerde gerçekleşen genel kurullarımız coşku içinde yapılırken, ülkemizin her bir köşesinden gelen üst kurul delegelerimiz bugün ve yarın yapılacak seçimlerde oylarını kullanarak önümüzdeki dört yıl boyunca sendikalarımızın yol haritasını belirleyecek Genel Başkan ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerini seçecekler.

“Hayırlı olsun” diyen Genel Başkan Önder Kahveci, “Bugün Türk memurunun umudu Türkiye Kamu-Sen’imizin 5 ayrı sendikasının 7. Olağan Genel Kurullarını gerçekleştiriyoruz. Konfederasyonumuzun yiğit sevdalıları bugün başkent Ankara’mızın ayrı noktalarında Türk memurunun daha ileri gidebilmesi, kazanımlarının daha da çoğalması adına iradelerini ortaya koymaktadır. Beş ayrı sendikamızda yapılan seçimlerin camiamıza, memurlarımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ülkemizin her bir köşesinden Türkiye Kamu-Sen sevdası için yollara düşüp gelen delegelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Kamu-Sen genel kurulları ile daha da güçlenecek, gerek alanda gerekse masada kamu görevlileri ve emeklilerimiz için mücadelesini yılmadan sürdürecektir. Ben bugün yapılan genel kurullarımızda görev alan yeni genel başkan ve yöneticilerimizi tebrik ediyor, görevlerinden ayrılan bu teşkilatın üzerinde emekleri olan tüm arkadaşlarıma yeni yaşamlarında mutluluklar diliyorum. Onların bilgi ve birikimleri bizlere her zaman yol gösterecektir. Toyumuz hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Kongremize konuk olan Türk Enerji Sen Genel Başkanı Sayın Şuayip Deniz DEMİR söz alarak, Türk Tarım Orman Sen ailesine kongremizin hayırlı olması dileyerek, konfederasyonumuza bağlı tüm Sendikaların büyük bir camia olduğunu, Türkiye Kamu Sen’in kamu çalışanlarına her zaman yardımcı olduğunu ve yanında olacağını belirtti.

Programın devamında, Sivil Toplum Kuruluşları adına Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Mehmet Ali ÜNAL söz alarak geçmişten bu yana Sendikamızla iş birliği halinde yürütülen faaliyetlerin altını çizerek bu birlikteliğin ilelebet varolacağını ifade etti.

Kongrenin öğleden sonraki oturumunda ilk olarak faaliyet raporu görüşülmeye başlandı. Faaliyet raporu 15 gün önceden tüm Delegelere gönderildiği için okunmasına gerek olmadığı Divan tarafından belirlendikten sonra Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ faaliyet raporu hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

Denetim Kurulu Faaliyet Raporu kongreden 15 gün önce delegelere gönderildiği için okundan Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Daha sonra tüzük tadilatı maddesine geçildi.

Divana önerilen bazı tüzük değişiklikleri hususunda lehte ve aleyhte görüşler beyan edilerek oylamaya geçildi ve bu madde tamamlandı.

Gündemin ilgili maddesi gereği 2022-2025 yıllarına ait Mali ve Tahmini bütçe Genel Başkan Yardımcımız Mustafa BUYRUK tarafından hazirun’a okundu.

Geçmiş bütçe ve gelecek döneme ait tahmini bütçe Divan tarafından görüşmeye açıldı ve oylanarak kabul edildi.

Günün son gündem maddesi; Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelikleri ile Türkiye Kamu-Sen Genel Kurul Delegelerinin seçilmesi ile ilgili madde Divan tarafından okundu ve adaylık başvuruları alındı. Bu madde çerçevesinde ertesi gün yapılacak seçimlere yönelik bir blok liste Divan tarafından alındı.

Yapılan tasniften sonra sunulan liste adına Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ, Hazirun’a hitap etti. Yaklaşık iki saat süren adaylık konuşması sonrası Divan’a ulaşmış başvuru oy pusulası haline getirilerek seçim Kuruluna teslim edildi.

Kongrenin ikinci günü olan 20 Şubat Pazar günü sabah saat 09:00 itibariyle oy verme işlemi başladı ve saat 17:00’de sona erdi. Yapılan oy sayımı sonucu Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ tarafından sunulan blok liste Sendikamızın 7. çalışma döneminin zorunlu organları seçilmiş oldu.

Sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulu;

Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ,

İdari İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa BUYRUK,

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdal POLAT,

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürkan BOZKURT,

Eğitim ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Nuri AKÇA olarak oluştu.

18 Şubat 2022 Cuma günü başlayan ve 3 gün süren 7. Olağan Genel Kurulumuz Sendikamızın bugüne kadar geliştirmiş olduğu Demokrasi kültürüne, birlik ve bütünlüğüne, hedef ve beklentilerine yönelik önemli katkılar sunarak sona ermiştir.

Kongreye katılan tüm Delegelerimize, kardeş Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, uzaktan ve yakından katılım gösteren tüm misafirlerimize, tüm gönül ve dava arkadaşlarımıza ayrıca, görevlerinden ayrılan Merkez, Şube ve İl Yönetim Kurulu Üyelerimize vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sendikamızın hedeflerini büyütme ve bu hedefleri gerçekleştirme noktasında büyük bir sorumluluk üslendiğimizin bilinci ile Türkiye genelinde adım atılmadık vatan parçası bırakılmadan, Hizmet Kolumuzdaki yaşanan genel ve bireysel tüm problemlerin çözümüne yönelik çalışmaları kesintisiz yürüteceğimizi taahhüt eder Kongremizin Teşkilatımıza, Konfederasyonumuza, üyelerimize, tüm kamu çalışma hayatına ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder, birlik ve beraberlik içerisinde geçen Kongremizde emeği geçen başta Divan Heyeti ve tüm Delegasyonumuza saygı ve sevgilerimizi arz ederiz.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar