16.5 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriÇalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i Ziyaret Ettik

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i Ziyaret Ettik

Genel Başkanımız Önder Kahveci ile Genel Sekreterimiz ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Talip Geylan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sn. Vedat Bilgin’i ziyaret ederek çalışma hayatı gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulundular.

SEYYANEN EK ZAM TALEBİMİZDE ISRARLIYIZ

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Kahveci;

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Vedat Bilgin ile bugün bir araya gelerek çalışma hayatında öne çıkan başlıklar konusunda görüş alış verişinde bulunduk. Sayın Bakan’a, Memurlara verilen enflasyon farkı dâhil %30’luk zammın yeterli olmadığını ve memur ve emeklilerimizin zararlarını karşılamak, alım gücünü artırmak için seyyanen ek zamma ihtiyaç duyulduğunu ifade ettik. Bu konudaki talebimizi yineledik. 

BİRİNCİ DERECEYE GELMİŞ TÜM MEMURLAR 3600 EK GÖSTERGE ALMALIDIR

Ayrıca, 3600 ek göstergeye ilişkin olarak yaşanan aksaklığın bir an önce çözülmesi ve 1. dereceye gelmiş bütün kamu personelinin ek gösterge rakamının 3600 olarak belirlenmesi gerektiğini ifade ettik. Sayın Bakan da bu konudaki talebimizin yerinde olduğunu belirterek, çözüme kavuşturulması yönündeki görüşünü bizlerle paylaştı. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL VE YARDIMCI HİZMETLİLER KONUSUNU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Sayın Bakanla yaptığımız görüşmede sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışmalarda gelinen durumu da ele aldık. Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sorunlarına çözüm için müjde beklediğini hatırlattık. Sayın Bakanın konulara olan duyarlılığı ve sorunların çözümüne yönelik gayret ve iradesi için kendisine teşekkür ediyoruz.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar