33.6 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriCumhuriyetimiz 100 Yaşında…

Cumhuriyetimiz 100 Yaşında…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının, kanları ve canları pahasına küllerinden ayağa dikip, yeniden ihya ettikleri devletimizin resmi yönetim şekli olarak ilan edilmiş Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Ulu önder Gazi Paşa önderliğinde gerçekleşen bu büyük “Türkiye Cumhuriyeti” ideali, kendine yeten, bölgesinde güçlü, barışın ve huzurun bölgedeki hamisi, üretken, milli ve manevi değerleri ile toplumu bütün hale getirmiş bir ülke olmaktı.

Geçen yüzyıl içerisinde sayısız badirelerden geçmiş genç Cumhuriyetimiz, içeriden ve dışarıdan pek çok gaflet, delalet ve hatta hıyanet girişimlerine muhatap olmuştur. Ancak bu ihanet girişimleri kuruluş felsefesi olarak ortaya konmuş umdeler ve milletimizin topyekûn birleşen yumruğu ile her defasında ezilmiş ve amacına ulaşamamıştır.

Bu süreçte al bayrağın altında, vatan ve millet aşkı ile canını ve kanını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucu iradesine minnettarlığımızı arz ederken, Milletimizin birlik ve bütünlük içerisinde bağımsızlık ve demokrasiye olan inancını bir kez daha yürekten yaşıyor olmasına şahitlik ettiğimizi ifade etmek istiyoruz.

Kimilerinin hıyanet girişimlerini al aşağı ederek, gafillere bakmayarak, Cumhuriyetin kazanımlarını yok sayma çabasında olan bazılarını hiç yerine koyarak; Cumhuriyet rejimi, ülkemizin demokratik, laik ve hukuk devleti kimliği ile bir yerde “ebed müddet devlet” ahkamı ile devletimizin devamının teminatıdır.

Bu anlamlı günde, Devletimizin ve Cumhuriyetimizin yeni bir yüzyılının arifesinde,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, devletimize ve Milletimize nice asırlar boyu ömürler niyaz ederiz.

Ayrıca bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını, memleketin birlik ve bütünlüğü için bedenlerini siper etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile yad ediyoruz.

Ahmet Demirci

Türk Tarım Orman Sen

Genel Başkanı

Yönetim Kurulu Adına

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar