20.7 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTarım ve Ormanı Bakanı Kirişci’ye Ziyaret

Tarım ve Ormanı Bakanı Kirişci’ye Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ makamında ziyaret edildi.

18 Ekim 2022 Salı günü saat 18:30’da gerçekleşen ve bir saati aşan ziyarette, Sendikamız Genel Başkanı Sayın Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılarımız Erdal Polat, Gürkan Bozkurt ve Hasan Nuri Akça hazır bulundular. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Buyruk ise Ankara dışındaki sendikal program nedeni ile ziyarette yer alamadı.

Yönetim Kurulumuz tarafından, hizmet kolumuzda yaşanan sorunlar ve talepler konularını içeren ayrıntılı bir rapor Sayın Bakana sunuldu.

Raporda yer alan ve Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez, Taşra ve Bağlı Kuruluşları ile Bakanlığa bağlı TMO, TİGEM, TKDK, ET ve SÜT KURUMU ile AOÇ bünyesinde hizmet kolumuz çalışanlarının çözüm beklediği Kontrol İlave Ücreti, Ek Özel Hizmet Tazminatı, Koruyucu Giyim Yardımı, Kontrol ve Denetim hizmetleri esnasında yaşanan fiili ve sözlü şiddet olayları, Fiili Hizmet, Lisans Tamamlama, Tarım ve Ormancılık Uzmanlığı, Koruyucu Gıda Yardımı, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı gibi konularda yaşanan sorunlar başta olmak üzere; bazı kurumlarda yaşanan sendikal ayrımcılık gibi konular, bir rapor halinde  Sayın Bakan’a sunuldu. Raporda yer alan her bir konu başlığı ayrı ayrı olmak üzere tek tek istişare edilerek, Sendikamızın bu konulardaki talep ve çözüm önerileri Sayın Bakan’a sunuldu.

Sayın Bakan ise, ziyaret vesilesi ile yaptığı değerlendirmede; “Bizler Türk Çiftçisi ve Türk Tarımının bir adım öne götürülmesi ve Türk Milletinin tarım ve ormancılık alanında daha fazla refaha kavuşabilmesi için var gücümüzle mücadele ediyoruz” dedi. Ayrıca göreve geldiği günden bu tarafa Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalarda sivil toplum kuruluşları ile sürekli iletişim içinde olduklarını, Cumhuriyetimizin ikinci 100. Yılında tarımsal üretimde ve orman faaliyetlerinde dünyada iz bırakacak çalışmalar için canla, başla çalıştıklarını, bununla berabere Türk Tarım Orman Sen’in ise hizmet kolumuzun dokunduğu 86 milyonluk nüfusumuzla eş değer iş yükü ve sorumluluk taşıdığını ifade etti.

Türk Tarım Orman Sen’in Tarım ve Orman Bakanlığının yönetiminde en önemli paydaşlardan biri olduğunu ve Cumhur İttifakı anlayışı ile 2023 vizyonuna hazırlandığımız bu dönemde bahse konu geçmiş dönemde yaşanan problemlerin bu dönemde yaşanmaması hususunda teşkilatına her türlü uyarı ve telkinlerini ileteceğini ve bu olumsuzluklara kendi döneminde müsaade etmeyeceğini bildirdi.

Türk tarımının ve ormancılık faaliyetlerinin gelişmesinde Bakanlık çalışanlarımızın motivasyonunun önemine dikkat çeken Sayın Kirişci, bu motivasyonun olumlu yönde arttırılması için Sendikamızın sunduğu talep ve önerilerin önemini vurgulayarak, bu süreçle birlik ve beraberlik içerisinde iletişim halinde kalarak çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

Genel Başkan Demirci; Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye bakanlık çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasındaki yaklaşımı ve gösterdiği hassasiyet dolayısıyla teşekkür ederek, talep ve önerilerimizi içeren raporu Sayın Bakan’a sundu.

Ziyaretin sonunda Genel Başkanımız Ahmet Demirci Sayın Bakanı önümüzdeki günlerde Sendikamıza davet etti. Sayın Bakan ise, programları çerçevesinde bir imkan bulduklarında mutlaka böyle bir davete icabet etmek istediğini, hizmet kolumuz çalışanlarına, teşkilat yöneticilerimize ve üyelerimize selam ve iyi dileklerini ifade etti.

Sayın Bakanımıza Sunulan Raporumuz

TARIM-VE-ORMAN-BAKANLIGI-2022-TALEPLERIMIZ

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar