27.3 C
Ankara
Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriTarım ve Ormanı Bakanı Yumaklı’ya Ziyaret

Tarım ve Ormanı Bakanı Yumaklı’ya Ziyaret

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI makamında ziyaret edildi.

Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulunca yeni göreve atanan Sayın İbrahim YUMAKLI makamında ziyaret edildi.

20 Haziran 2023 Salı günü saat 15:30’da gerçekleşen ziyarete, Sendikamız Genel Başkanı Sayın Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Buyruk, Erdal Polat, Gürkan Bozkurt ve Hasan Nuri Akça katılmıştır.

Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra sendikamız Türk Tarım Orman Sen’in sendikal duruşu hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Ardından Cumhuriyetimizin yeni Yüzyılı çerçevesinde Cumhur İttifakı hükümetinin ilk Tarım ve Orman Bakanı olduğu vurgusu ile hizmet kolumuzda yaşanan problemler ve beklentiler ile Sendikamız çalışma konuları ve Sendikal mücadelemiz hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Hizmet kolumuza bağlı bakanlık bünyesinde bulunan hizmet birimlerinin merkez ve taşra teşkilatlarında yaşanan personel eksikliklerini giderilmesi için yeni personel istihdamı, ayrıştırma-ötekileştirme, Filli Hizmet, Lisans Tamamlama, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği, Ormancılık Hizmet Kolu talepleri, Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme, Koruyucu Giyim ve Donanım Malzemesi yardımı, TMO, TİGEM, Et ve Süt Kurumu, TKDK ve AOÇ gibi bağlı kurumlarımızın sorunları başta olmak bir çok hususta Sendikamızın bu konulardaki çözüm önerileri Sayın Bakan’a iletildi.

Sayın Bakan ise, yapılan ziyaret vesilesi ile yapmış olduğu değerlendirmede Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile Türk Asrı olacak Cumhuriyetimizin Yeni Yüzyılı vizyonu ruhuna uygun, birleştirici ve ortak fikir birliği içerisinde Bakanlığımızın paydaşları olarak milletimize ve ülkemize hizmet edileceğini ifade etti.

Türk Tarım Orman Sen’in Tarım ve Orman Bakanlığının yönetiminde en önemli paydaşlardan biri olduğunu ve Cumhuriyetimizin Yeni Yüzyılı vizyonu anlayışı ile bahse konu geçmiş dönemde yaşanan problemlerin bu dönemde yaşanmaması hususunda teşkilatına her türlü uyarı ve telkinlerini ileteceğini ve bu olumsuzluklara müsaade etmeyeceğini bildirdi.

Bakanlıkta yaşanan çalışma hayatı ile ilgili problemler konusunda Sendikamızın görüş ve tavsiyelerine her zaman ihtiyaç duyacağını ifade ederek, sendikanın görüş ve önerilerini doğrudan kendisine iletilmesini talep etti.

Ziyaret vesilesi ile hizmet kolumuzda yaşanan Kamu Çalışanlarımızı doğrudan ilgilendiren problemlere yönelik Sendikamız AR-GE birimince hazırlanan ekteki genel değerlendirme raporu Sayın Bakan’a sunuldu.

TARIM-VE-ORMAN-BAKANLIGI-2023-TALEPLERIMIZ1

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar