33.6 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaKazanımlarımızUygulama Ücretleri Talebimiz Karşılık Buldu

Uygulama Ücretleri Talebimiz Karşılık Buldu

Tarım ve Orman Bakanlığımızdan daha öncesinde 16.10.2019 tarih ve TOS-GBYE-5450 sayılı yazımızda, Sayın Bakan’a sunduğumuz raporda, Gıda Kontrol Genel Müdürümüzü ziyaretimizde ve hizmet kolumuz ile ilgili toplu sözleşme taleplerimiz içerisinde belirtmiş olduğumuz Uygulama Ücretleri yoğun girişimlerimiz sonucu güncellendi.

Ülkemizin dört bir yanında Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile mücadele eden Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Sınıfı çalışanlarının görevlerini özveriyle yaparken birçok olumsuzluklarla karşılaştığını gerek basından, gerek sosyal medyadan gerekse sendikamıza ulaşan bilgilerden duyabilmekteyiz.

Bahse konu çalışanlarımızın bulaşıcı hastalık ortamlarında görev yaptığı gerçeği ortada iken, görev esnasında hayvan hareketlerinden kaynaklı yaralanmaların, zor şartlarda çalışmaları sonucu kazaların hatta ölümlerin yaşandığı gerçeği çok açıktır.

Böyle zor şartlarda görev yapmalarına rağmen 11 yıldır güncellenmeyen “Aşı Uygulama Ücretlerinin” Tarım ve Orman Bakanlığının 17.01.2022 tarih ve E-71037622-020-910525 sayılı olur ile güncellenmiş olması, günümüz ekonomik şartlarını karşılamasa da Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Sınıfı çalışanlarını tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bu ücretin her yıl enflasyon oranında güncellenmesi Bakanlığımız çalışanlarını daha da memnun edecektir.

Bahse konu talebimizi değerlendirerek Aşı Uygulama Ücretlerinin güncellenmesine katkı sağlayan başta Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar