30.7 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriYeni Yıl Geldi, Hoş Geldi...

Yeni Yıl Geldi, Hoş Geldi…

Değerli Gönül Dostlarım,

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

2020 yılı başında başlayan ve hala etkisi devam eden Covid 19 illeti ile bir yılı daha tamamladık, ömür kredimizden bir yıl daha harcadık.

Son yıllarda yaşadığımız doğal afetlere bu yıl kuraklık afeti de eklendi.

Dünyada Covid pandemisi ve ekonomik daralmaya bağlı geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve Ülkemizi de etkileyen ekonomik ve sosyal problemler, işsizlik gibi buhranlar bu yıl tamamen sosyal tahribata dönüştü. İçeriden ve dışarıdan güdümlü; ülkemizi kuşatmaya çalışan hain terör ve bölücü girişim, ekonomimizi de hedef alarak bu yıl da boş durmadı.

Pandemiye rağmen göçmen sorunu, işsizlik, ekonomik daralma, tüketici fiyatlarındaki artışlar, şehit cenazeleri, iş kazaları, trafik kazaları, kadın cinayetleri; bu yıl içerisinde de geçmiş yıllarda olduğu gibi yine haber bültenlerimizin ana konularındandı.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen 2021 yılında ülkemiz adına bazı çok güzel gelişmeler de oldu.

Bu gelişmelerden bazılarını keyifle paylaşmak isterim;

  • Akdeniz’de Mavi Vatan, Libya İttifakımız ile; AB – ABD ve tüm Türk Düşmanlarının Ülkemizi hapsetme çabası paramparça edildi.
  • 30 yıla yakın işgal altında tutulan Karabağ, Kardeş dayanışması ile önemli oranda azad edildi ve TURAN KAPISI aralandı.
  • Yerli harp sanayimiz, her türlü ambargo girişimlerine rağmen dünyada en üst teknoloji sınıfındaki yerini aldı.
  • Ülkemizi içeriden ve dışarıdan vurmaya çalışan terör odaklarına nefes aldırılmadı, kararlı ve başarılı bir mücadele yürütüldü.

Tatlısı ile acısı ile 2021 yılı sona erdi, kısmet olursa yarın 2022 yılına selam vereceğiz.
Umalım ki; 2022 yılı 2021’den daha iyi olsun. Bizim için ve tüm insanlık için yepyeni umutlara yol olsun. Yeni yıl ile birlikte haber bültenlerimizi mutlu ve neşeli haberler süslesin. 2022 yılı Allah’ın inayeti ile Covid musibetinden kurtulduğumuz bir yıl olsun.

2022 yılı çalışanlarımızın, emeklilerimizin, esnafımızın, çiftçi ve üreticilerimizin, işli-işsiz tüm milletimizin daha rahat nefes aldığı bir yıl olsun. 2022 yılı ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirsin. Doğal afet ve kuraklık afetinin olmadığı bir yıl olsun. Allah, ülkemizi ve milletimizi birlik ve beraberlik içinde, her türlü bela ve musibetlerden korusun. 2022 yılı Kızılelma ve Turan Yolunda Milletimize ışık olsun. Yeni yılımız kutlu olsun.

AHMET DEMİRCİ

Türk Tarım Orman-Sen

Genel Başkanı

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar