27.3 C
Ankara
Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaHaberlerManşet HaberleriVeteriner Uygulama Ücretlerinin Gözden Geçirilerek Yeniden Düzenlenmesine Yönelik Haklı Talebimiz Karşılık Buldu

Veteriner Uygulama Ücretlerinin Gözden Geçirilerek Yeniden Düzenlenmesine Yönelik Haklı Talebimiz Karşılık Buldu

Türk Tarım Orman Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı başta olmak üzere Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Gümen, Gıda Kontrol Genel Müdürümüz Sayın Dr. Ersin Dilberi ve Hayvancılık Genel Müdürümüz Sayın Salih Çelik ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler de taleplerimizden Uygulama Ücretlerinin Artırılması ve uygulama ücretlerinin tahsilinde yeni bir Desteklemeler Üzerinden yapılmasına yönelik ifade ettiğimiz talepler ortak akıl ile hayata geçti.

Uygulama ücretlerinin hayvancılık desteklemeleri üzerinden ödenmesine ilişkin karar 23.02.2024 tarihli Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Sayın Bakanımız İbrahim Yumaklı başta olmak üzere Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Gümen’e, Gıda Kontrol Genel Müdürümüze, Hayvancılık Genel Müdürümüze ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bakanlığımızın bu yapmış olduğu çalışmayı takdir ediyor, sahada canla başla görev yapan Veteriner Sağlık çalışanı meslektaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ayrıca sahadan gelen taleplerde, hayvancılık desteği olmayan üreticilerin aşı ve uygulama ücretlerinin alınması konusunda kargaşaya sebep olacağı şeklinde talepler alındığını ve konu ile alakalı gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik gerekli çalışmaların yapılması hususunda bilgilerinize ve kamuoyuna arz ederiz.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Tarım Orman Sen olarak tüm meslektaşlarımız adına haklı taleplerimiz yerine getirilene kadar azim ve kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.

Diğer Haberler

En Çok Okunanlar

Son Yapılan Yorumlar